Staňte sa aj vy súčasťou príbehu Pražskej jari!
Termín:11. 3. 2017
Popis:Príbeh Pražskej jari začal roku 1946. Po prvý raz v Európe na nej za dirigentským pultom stál autor West Side Story L. Bernstein.

Nasleduje 71 rokov nabitých nepreberným množstvom fantastických umeleckých osobností. Prišiel legendárny Luciano Pavarotti, šarmantný Herbert von Karajan, Picassov priateľ s povesťou famózneho rozprávača Arthur Rubinstein či „svetlo v temnote“, huslista Yehudi Menuhin.


prague-spring-festival490px-r194_res.jpg

Klenot medzi stredoeurópskymi festivalmi ťaží z jedinečného spojenia premyslenej a pestrej dramaturgie a genius loci skvostných priestorov, v ktorých sa jednotlivé predstavenia odohrávajú. Viac ako 45 koncertov široko roztvoreného programového vejára tohto ročníka nadchne milovníkov veľkého orchestrálneho zvuku, obdivovateľov hudby komornej aj priaznivcov hudby súčasnej. Svetlá, ktoré vyrážajú dych v pražských koncertných sálach aj tohto roku uvidia mnoho svetových hviezd na čele s legendárnym dirigentom Danielom Barenboimom a Viedenskými filharmonikmi, ktorí festival otvoria. Výnimočnou udalosťou bude záverečný koncert pod taktovkou jednej z najväčších skladateľských osobností 2. polovice 20. storočia a súčasnosti, Krzysztofom Pendereckim. Prísľubom vrcholných umeleckých zážitkov sú koncerty vynikajúcich zahraničných orchestrov, Toronto Symphony Orchestra, Orchestre de Paris či Cameraty Salzburg. A ani tento rok nebude chýbať vášnivá a strhujúca hudba hispánskej oblasti: súbor Forma Antiqva, súrodenecké trio Zapico Brothers a hviezda španielskeho flamenca, speváčka Rocío Márquez. Predstavia sa tiež najlepší českí umelci, akými sú hráč na lesný roh a dlhoročný člen Berlínskej filharmónie Radek Baborák, traja koncertní majstri Českej filharmónie, huslisti Josef Špaček, Jiří Vodička a Jan Mráček, fantastický jazzový trubkár Laco Déczi či víťaz súťaže Pražská jar, violončelista Tomáš Jamník.

 

Ďalšie informácie na www.festival.cz

Prosím čakajte