Jarné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať
Termín:15. 2. 2017
Popis:Jarné prázdniny klopú na dvere a mnohých rodičov zamestnáva otázka, kam s deťmi počas piatich dní voľna. Slnečné svahy Tatier sú ideálnou voľbou pobudnúť na čerstvom vzduchu v horskom prostredí, ale aj možnosťou naučiť sa správne lyžovať. Zvlášť pri detských športových aktivitách platí staré známe príslovie - Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel. V lyžiarskych strediskách v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Jasnej v Nízkych Tatrách sú pre deti pripravené bezkonkurenčne cenovo najvýhodnejšie 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy Winter Passion . Lyžiari začiatočníci si pod dohľadom profesionálnych inštruktorov z lyžiarskych škôl Tatry Motion osvoja techniku lyžovania a okrem nadväzovania nových priateľstiev a animátorskej zábavy, sa u nich prejaví aj súťaživosť o medailu na konci kurzu.

„Viacdňové skupinové lekcie Winter Passion sú vhodné pre deti od 6 rokov, pre úplných začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov a snowboardistov, a sú zárukou, že sa zverenec, ale aj dospelý naučí počas kurzu lyžovať. Garantujeme, že začiatočníci bezpečne a samostatne zídu aj modrú ľahkú zjazdovku. Naším cieľom je vychovať generácie lyžiarov už v detstve a to hlavne zábavnou formou a opisnou metodikou, ktorá je blízka detskému svetu. Najlepšie výsledky dosahujú deti vtedy, keď sú v skupine a pod vedením skúseného inštruktora. Nástupné dni na Winter Passion sú v každom našom stredisku vždy v nedeľu a v pondelok“, uviedla manažérka lyžiarskej školy Tatry Motion Vanda Záhradníková.

„Záujem o lyžovanie v alpských strediskách už dlhodobejšie klesá, pretože je finančne náročné a navyše sú v ponuke aj iné alternatívy trávenia voľného času v zime. Na Slovensku sa lyžovanie teší veľkej obľube, podiel domácich lyžiarov tvorí 18% populácie a v našich tatranských strediskách nám lyžiari z roka na rok rastú. Model lekcií Winter Passion je dostupný pre všetkých a zaujímavý najmä revolučne nízkou cenou. Každý, kto sa chce naučiť lyžovať, by sa mal zveriť do rúk odborníkov, tí svoju profesiu berú ako poslanie a sú úplne inak motivovaní“, doplnil Ivan Dic, riaditeľ business development Tatry Motion.

 

lyziarska-skola-tatry-motion-arena-maxiland-jasna-nizke-tatry-foto-archiv-tmr.jpg


Rodičia by nemali zabúdať na kvalitnú lyžiarsku výstroj a dbať na to, že každé dieťa mladšie ako 15 rokov musí mať na lyžiarskych svahoch viditeľné reflexné prvky a hlavne na hlave dobre upevnenú ochrannú prilbu. Jarné prázdniny sú oddychom od školských povinností. Vo Vysokých Tatrách je k dispozícii 24 km a na Chopku 49 km zjazdoviek. Začiatočníci môžu využiť trate na Jakubkovej lúke v stredisku Starý Smokovec, kde je aktuálne 70 cm snehu, modré zjazdovky v Tatranskej Lomnici alebo na Štrbskom Plese, kde je 100 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré alebo zjazdovky na severnej a južnej strane Chopku v Nízkych Tatrách, kde je od 35 do 60 cm snehu. V Jasnej je pripravená navyše aj atrakcia Fun Zone, ktorá vďaka prekážkam, tunelom, mostom a vlnitému terénu zjazdovky, spestrí
lyžovačku nielen deťom, ale aj dospelým. Rodiny s deťmi sa počas jarných prázdnin zabavia aj na 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe na Hrebienku vo Vysokých Tatrách alebo na atrakcii snowtubing. Deti majú možnosť obdivovať krásu ľadu v Tatranskom ľadovom dóme, ľadové sochy z podujatia Tatry Ice Master a takisto môžu navštíviť reštauráciu Hotela Hrebienok, kde je pre nich pripravené veľkorysé výstavisko najznámejšej stavebnice na svete. Aj lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese ponúka ideálne podmienky na učenie sa prvých oblúčikov v najkrajšej lyžiarskej škole Tatry Motion. Ohradená aréna Maxiland má vlastný pásový vlek, denne je pre deti pripravený aj animátorský program s maskotmi. Na 2,5 hodinové 4 a 5 dňové kurzy Winter Passion môžu rodičia svoje deti zapísať v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Jasnej v Nízkych Tatrách v lyžiarskych školách Tatry Motion. Bližšie informácie aj TU.


Školákom zo západného Slovenska začínajú prázdniny už v pondelok 20. februára a končia 10. marca v Prešovskom kraji. Jarné prázdniny v tatranských strediskách poskytujú perfektný oddych pre rodiny s deťmi, sú možnosťou ako tráviť čas aktívne spolu s rodinou na horách, v prírode, na lyžovačke alebo vo vodách liptovských termálov.

Prosím čakajte