TMR vybuduje v Poľsku najväčšia horskú dráhu v strednej a východnej Európe
Termín:12. 1. 2017
Popis:Spoločnosť Tatry mounatin resorts, a.s. (TMR) stavia v poľskom Sliezskom zábavnom parku (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri meste Chorzów 40 metrov vysokú horskú dráhu s názvom Lech Coaster a modernizuje park s novými tématickými zónami. Spoločnosť TMR od začiatku prevádzky (máj 2015) do leta 2017 preinvestuje v Sliezskom zábavnom parku 26 miliónov eur.

Spoločnosť TMR už od roku 2013 aktívne upriamovala svoju strategickú pozornosť na susedné Poľsko. Jej víziou je podobne ako na Slovensku, vytvoriť aj v Poľsku „Novú éru   Szczyrku a Wesołeho Miasteczka“ a rozvíjať horské strediská a zábavné parky prostredníctvom významných investícii do infraštruktúry a vybavenia. Po ukončení letnej sezóny od začiatku októbra minulého roka, prechádza park o rozlohe 26 ha výraznou modernizáciou.


V Sliezskom zábavnom parku sa stavajú nové vstupné brány a budovy s pokladňami, obchodmi, vymieňajú sa povrchy pešej zóny, vzniká infocentrum, reštaurácia s kaviarňou, tematizujú sa súčasné atrakcie, vysadila sa nová vegetácia a predovšetkým napreduje výstavba inovatívneho prírastku – Lech Coaster,  najväčšej a najdlhšej horskej dráhy v tejto časti Európy. „V TMR sa pri každej jednej investícii zameriavame na najvyššiu kvalitu a bezpečnosť, preto chceme ponúknuť svojim zákazníkom tie najlepšie atrakcie, ktoré sú momentálne na trhu. Vo Wesołem Miasteczku staviame najväčšiu horskú dráhu s pomocou renomovanej holandskej spoločnosti Vekoma. Nová dráha je postavená na brehu jazera nachádzajúceho sa uprostred zábavného parku. Výnimočná história a parametre sú vlastnosti, ktorými sa líšime od konkurencie. 40 metrov vysoká horská dráha dosahuje výšku tamojšej najvyššej atrakcie – tzv. ruského diablovho kolesa, ktoré už dnes ponúka hosťom nádherný výhľad na celý zábavný park a jeho okolie. Okrem toho, že Lech Coaster bude najvyššou atrakciou, bude mať aj najdlhšiu trať, takmer 1 kilometer. Na štyroch inverzných zakryveniach môžete nabrať rýchlosť až 95km/h. Lech sa môže smelo porovnávať s najväčšími a najlepšími horskými dráhami na svete - akými  sú Formula Rossa v Dubaji, ktorá dosahuje výšku 50 metrov, Steel Dragon v Japonsku alebo Tower of Terror v Dreamworlde v Austrálii. Poľský Lech bude mať dokonca lepší výkon ako známa dráha Smiler v Alton Tower Resort vo Veľkej Británii, bude dvojnásobne vyšší a o 10 km/h rýchlejší. S touto horskou dráhou sa dostávame nielen do európskej, ale aj do svetovej extratriedy. Veríme, že Lech prinesie pre fanúšikov kolotočov a horských dráh množstvo zábavy. Počas letnej sezóny otvorí park aj dve nové zóny a sprístupní v novej podobe viac ako 60% atrakcií. Rok 2017 je len začiatkom zmien v našich poľských strediskách, do roku 2019 budú reprezentovať služby svetovej úrovne,” uviedol Bohuš Hlavatý, CEO TMR.

 

horska-draha-lech-coaster-vizualizacia-2-archiv-tmr.jpg

 

Lech ako symbol Poľska

Téma horskej dráhy zavedie návštevníkov do historickej doby prvých poľských panovníkov a rozpovie im legendu o kniežati Lechovi, legendárnom zakladateľovi Poľska. Ten si pri putovaní poľskou krajinou všimol veľké hniezdo bieleho orla s dvoma mláďatami, ktoré si vzal ako znamenie, že na tomto mieste má vybudovať svoju pevnosť „hniezdo” - dnešné Poľsko. Aby sa návštevníci mohli priamo presunúť do čias Lecha, okolo horskej dráhy bude vytvorená historická dedina s rôznymi zónami. Vynovený zábavný park zahŕňa 6 zón: Magical Village, Valley of Dreams, Magical Forest, Magical Mountains, Adventure Valley, Magical Lake. Sezóna v Sliezskom zábavnom parku začína 29. apríla 2017 a otvorenie horskej dráhy Lech Coaster je naplánované na 1. júla 2017. Bližšie informácie aj na www.wesole-miasteczko.pl

 

Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) je najväčším a najstarším parkom (1959) v Poľsku, nachádzajúci sa v hornosliezskej priemyselnej aglomerácii s unikátnou „oázou zelene“ Sliezskeho parku. Najväčšou atrakciou lunaparku sú lietadlá zavesené na 45 m vysokej veži. Od roku 1985 je v prevádzke tzv. ruské koleso, z ktorého je výhľad na celé Sliezsko. V roku 2007 pribudla parku 21 metrová horská dráha, v areáli je 50 atrakcií. Park ročne navštívi priemerne 200 tis. návštevníkov. TMR vlastní 75% podiel na parku a prevádzkuje ho od mája 2015. TMR sa zaviazalo investovať do modernizácie parku 120 mil. PLN (30 mil. EUR) v priebehu piatich rokov.

Prosím čakajte