Radosť vstúpiť! Uprostred mesta vyrástla rozprávková chalúpka
Termín:16. 12. 2016
Popis:Myslíte si, že predvianočný hektický čas v meste nijako nejde dokopy s čarovnou atmosférou adventu? Neplatí to na mieste, kde sa po pár krokoch prenesiete z nákupného centra priamo do malebnej rozprávkovej chalúpky. V Poluse sa začalo predvianočné veselie!

spolocna-r370_res.jpg

 

Zo sladkostí v tohtoročných mikulášskych balíčkoch ostali dnes zrejme už len obaly, ale z Polusu si deti odniesli trvanlivejší darček od štedrého deduška v červenom kabáte – zážitok a kopec radosti.

 

Rázovitá rozprávková chalúpka, ktorá vyrástla v hlavnej rotunde Polus City Center, 6. decembra praskala vo švíkoch. Našťastie platí, že dobrých detí sa všade veľa zmestí, takže aj túto tlačenicu všetci ustáli s úsmevom na tvári a v očakávaní vzácnej návštevy – mikulášskej družiny. Ako správne „hviezdy“ si nerozlučiteľná trojka v zložení Mikuláš, čert(ica) a anjel dávali načas, privolať ich spoločne s deťmi pomáhala moderátorka Veronika Hatala, speváčka Mia a kúzelník.

 

moderatorka-r744_res.jpg

 

Keď už nálada gradovala a malí návštevníci Polusu začali byť netrpezliví, dlho očakávaná trojica ohlásila svoj príchod a detský žúr sa mohol začať. Pozorným návštevníkom neušlo, že Mikuláš si nenechal hovoriť Santa Claus a neprišiel na soboch, ani s elfími asistentmi. Polus vedome stavil na tradičnú kartu slovenských Vianoc s cieľom priblížiť aj tým najmenším, ako naši predkovia v minulosti oslavovali najkrajšie sviatky roka.

 

zuzka-moderuje-r886_res.jpg

 

dielnicky3-r405_res.jpg

 

V rozdávaní radosti sa bude pokračovať aj 17. a 18. decembra. Príďte sa ešte raz poriadne nadýchať nefalšovanej atmosféry tradičných slovenských Vianoc s ukážkami paličkovania, vyšívania či vyrábania ozdôb zo šúpolia. Stále máte dosť času pridať sa k šikovným inštruktorkám a vyrobiť si vlastnú dekoráciu na zútulnenie vášho domova či ozdobiť várku vianočného pečiva. V Poluse vám so zvládnutím techniky pomôžu skúsení profesionáli, takže žiadne výhovorky, že máte obe ruky ľavé, tu neplatia. A ak vás zmôžu predvianočné nákupy či priveľa stresu v práci, aj v tom prípade je Polus tým pravým miestom, kam sa vybrať na dočerpanie stratenej energie. Nasajete ju pri sledovaní nadaných tanečníkov z folklórnych súborov Studnica a Studienka.

 

Zastavte sa v predvianočnom čase v Poluse, nechajte zhon pred dverami a pozrite sa na slovenské Vianoce trochu inak, tradičnejšie – uvidíte, že sú ešte farebnejšie a voňavejšie, ako ste si mysleli.

 

rony-perniky-r931_res.jpg


 

Prosím čakajte