Pod 7 metrovým vianočným stromčekom sa zbierajú darčeky pre detské domovy
Termín:13. 12. 2016
Popis:Adventný čas pokoja a vianočnej nálady sa nesie aj historickým Grandhotelom Praha**** v Tatranskej Lomnici. V jeho priestrannom secesnom lobby sa do 7 metrovej výšky týči najvyšší vianočný stromček v Tatrách. Pod jeho ozdobenými konármi sa zbierajú darčeky pre deti z dvoch detských domovov. Dobročinnú zbierku podporili známe tenisové tváre, ktoré uplynulý víkend odštartovali lyžiarsku sezónu pod Lomnickým štítim. Prvá tatranská vianočná zbierka darčekov vyvrcholí 19. decembra benefičným koncertom speváčky Mirky Partlovej a Husľového orchestra Tereza a jej deti.

Tenisti Miloš Mečíř, Andrej Martin, Ján Krošlák, Karol Beck, Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Igor Zelenay a Branislav Stankovič a iní si uplynulú sobotu užili slalomové preteky na svahu Čučoriedky v Tatranskej Lomnici a spojili sa aj pre dobrú vec. Hračkami, knihami, tričkami, podpísanými tenisovými loptičkami a športovými potrebami, či osobnými darčekmi prispeli deťom z detských domovov pod vianočný stromček v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. „Okrem tenistov sa do zbierky pripojil aj líder kapely Aya Boris Lettrich a spevák Tomáš Bezdeda. Verejnosť sa môže do Prvej tatranskej vianočnej zbierky zapojiť do 19. decembra, kedy budú prostredníctvom Nadácie Filantropia všetky darčeky odovzdané zástupcom z Detského domova Spišská Belá a z Detského domova sv. Klementa Hofbauera v Podolínci. Veríme, že deťom tieto praktické a užitočné veci pod stromčekom aspoň trošku pomôžu počas ich štúdia a vyčaria na tvári úsmev“, uviedol Ondrej Pelán, riaditeľ Grandhotela Praha.

 

tenisove-tvare-pri-najvyssom-tatranskom-vianocnom-stromceku-grandhotel-praha-foto-jan-veres.jpg

 

Bližšie informácie, aké darčeky deti najviac potešia a kde ich osobne priniesť alebo poslať poštou TU. V priestoroch konferenčnej sály Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa v pondelok 19. decembra o 18. hodine počas Prvého benefičného koncertu rozsvieti najvyššie položený vianočný stromček v Tatrách a odovzdajú sa zástupcom detských domovov vecné dary. Večer je oslavou tých, ktorí sa rozhodli spraviť na Vianoce deťom radosť. Pre všetkých hostí, ktorí prídu do Grandhotela je pripravený hudobný program so speváčkou Mirkou Partlovou a s detským husľovým orchestrom. Darčeky sa môžu pod stromček dávať aj na poslednú chvíľu priamo počas koncertu. Vstup na program je voľný.

Prosím čakajte