Snežné delá sú opäť v plnom nasadení, sezónu v Jasnej otvorí veľkolepá party
Termín:3. 12. 2016
Popis:– Tohtoročnú novembrovú snehovú nádielku síce potrápilo náhle oteplenie, ale už posledných pár dní sa v horských strediskách ochladilo o 15-20 ̊C a mrazivé teploty spolu s intenzívnym snežením pomohli znovu naštartovať technické zasnežovanie. Zdá sa, že lyžiarom je počasie v tatranských lyžiarskych strediskách predsa len naklonené a je teda viac než isté, že si milovníci lyžovania prídu na svoje už začiatkom decembra.

V sobotu 3. decembra v svetovom stredisku Jasná vypukne vzrušujúce otvorenie zimnej sezóny pod názvom Winter Music Opening – World Cruise Edition.

 

Snežné delá sa znovu spustili v nedeľu podvečer na Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici aj na Chopku. Lyžiarske stredisko Jasná štartuje otvorenie sezóny prvou lyžovačkou už v sobotu 3. decembra, kedy budú v prevádzke na severnej strane modré zjazdovky Turistická (č 5), Lúčky (č 14), Biela Púť (č 13) a na južnej strane červené zjazdovky Slnečná (č 31) a Tréningová (č 31a) a ich príslušné lanovky. Vysneženie a otváranie zjazdoviek závisí od vhodného počasia, zatiaľ sa predpokladá, že v sobotu bude na Chopku otvorených takmer 7 km zjazdoviek od nadmorskej výšky cca 1 480 m n.m smerom nižšie. V prípade dobrých snehových podmienok pribudnú lyžiarom postupne aj ďalšie kilometre a otvoria sa aj zjazdovky Predné Dereše (č 33a), Turistická (č 5a), Májová Rovná hoľa – Priehyba (č 2a) a Májová Priehyba – Jasná (č 2b). Mapa TU. Aktualizované informácie o percentách vysneženia svahov na oboch stranách Chopku a postupnom otváraní zjazdoviek prináša denne stredisková stránka www.jasna.sk

 

winter-music-opening.jpg

 

Zimnú sezónu v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry otvorí 3. decembra športový sviatok na svahu a tanečná nočná party v hudobnom klube Happy End pod názvom Winter Music Opening. Denný program bude v znamení športu tradičného BMW Xdrive preteku s virtuálnymi hrami v Xbox aréne a tí, čo prídu bez lyží, sa môžu zapojiť do technickej jazdy na novej atrakcii Skki trikke – na tzv. trojkolke (troch lyžiach spojených volantom s otočným kĺbom). Lyžiar na Skki trikke prenášaním váhy ako na lyžiach, brzdí a zatáča podľa potreby. Zaujímavosťou je, že na jazdu netreba viazanie, ale postačia obyčajné topánky a navyše kolená pri jazde nie sú vôbec preťažované. Od 21. hodiny čaká fanúšikov zábavy strhujúca plavba tanečnými destináciami v štýle luxusnej zaoceánskej lodi, ktorá navštívi Paríž, Rio de Janeiro, Afriku, New York a Londýn. Vďaka špičkovým DJom – Publik DJ, DJ EKG, Milan Lieskovský, DJ Easte Luke a charizmatickému latino spevákovi Eusebiovi si všetci užijú show tanečné vystúpenia počas celej plavby až do cieľovej stanice Jasná. Podrobne o dennom a večernom programe TU.

Prvú lyžovačku si od 26. novembra užívajú lyžiari na svahu Interski na Štrbskom Plese, kde je aktuálne 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie dobré. Ostáva len dúfať, že Perinbaba poriadne ponatriasa perinu a tatranským strediskám sa podarí vysnežiť a otvoriť zjazdovky už v dohľadnej dobe. V horskom stredisku Tatranská Lomnica prebieha do 9. decembra
pravidelná jesenná technická údržba. Lanovky budú pre verejnosť opäť v prevádzke v sobotu 10. decembra. Nová nádielka snehu umožnila spustiť 2,5 km dlhú sánkarskú dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Denná sánkovačka je v prevádzke od dnešného dňa a ak sa snehové podmienky počas najbližšieho obdobia nebudú výrazne meniť, návštevníci si môžu užiť aj nočnú sánkovačku každý utorok, piatok a sobotu v čase od 19.-21.hodiny. Bližšie informácie TU.

__________________________________________________________________________________

Prosím čakajte