Začínajú sa vianočné koncerty s RTVS
Termín:1. 12. 2016
Popis:Koncerty v štúdiách Slovenského rozhlasu v Bratislave potrvajú 16 dní a budú prebiehať aj počas víkendov.

Už dnes sa v koncertných štúdiách Slovenského rozhlasu v Bratislave začína séria vianočných koncertov, počas 16 dní sa návštevníci môžu tešiť na viac ako 60 živých koncertov a verejných nahrávok rozhlasových relácií s domácimi i zahraničnými interpretmi zvučných mien a mnohých žánrov. Na vianočných koncertoch sa predstavia Lisa Simone, Para, Hex, Puding Pani Elvisovej, Diego, Korben Dallas, Saténové ruky, SĽUK spolu s terchovskou Ťažkou muzikou a mnohí ďalší.

 

Séria koncertov v Slovenskom rozhlase sa začne naozaj veľkolepo. Už dnes o 19:30 sa vo Veľkom koncertnom štúdiu začína Vianočný koncert Slovenského rozhlasu a Českého rozhlasu, na ktorom sa predstavia Elán, Jana Kirschner, Robo Grigorov, Jiří Korn, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Big Band Českého rozhlasu či Detský a dievčenský spevácky zbor. Na tomto koncerte zároveň zaznie premiéra novej vianočnej skladby Jany Kirschner s názvom “Vianočná”. RTVS tak symbolicky zavŕši tohtoročné oslavy 90.výročia začiatku rozhlasového vysielania na Slovensku a zároveň odštartuje predvianočnú atmosféru vo vysielaní rádií RTVS. Jana Kirschner túto pieseň napísala špeciálne pre túto príležitosť a poslucháči si ju po premiére budú môcť po prvýkrát vypočuť vo vysielaní Rádia Slovensko a tiež na Facebooku Jany Kirschner.

 

Vianočné koncerty RTVS 2016Zdroj: RTVS

 

5. decembra o 18:00 sa v Komornom štúdiu odohrá verejná nahrávka rozhlasovej talkšou Adely Banášovej Silvestrovské Spojky, Adelino pozvanie prijali zlatý olympijský medailista z Ria Matej Tóth a speváčka Katka Knechtová. Relácia bude odvysielaná v Rádiu Slovensko.

 

14. decembra bude vo Veľkom koncertnom štúdiu oslavovať svoje 12. narodeniny Rádio_FM, zagratulovať mu prídu PARA a PRIATELIA a formácia Fresh Out Of The Bus.

 

Vianočný koncertný program vyvrcholí 16. decembra vo Veľkom koncertnom štúdiu veľkolepým koncertom z cyklu Slovensko Advent 2016, ktorý bude venovaný jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej kultúry, hudobnému skladateľovi Svetozárovi Stračinovi. V programe sa predstavia Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, spevácky zbor Lúčnica a Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu. Koncert odvysiela Rádio Slovensko a rovnako aj televízna Dvojka.

 

„Sme radi, že tento rok môžeme návštevníkom koncertných štúdií v Slovenskom rozhlase opäť ponúknuť viac ako 60 vianočných koncertov. Výber interpretov a žánrov sľubuje naozaj bohatú ponuku a preto verím, že každý si v programe nájde to svoje. Všetkých fanúšikov dobrej hudby teda srdečne pozývam, aby sme spoločne vytvorili tú pravú predvianočnú atmosféru,“ uviedol riaditeľ rozhlasových programových služieb RTVS Vincent Štofaník.

 

Program nájdete aj na stránke http://www.rtvs.sk/vianocnekoncerty

Prosím čakajte