Mladí startupisti zaujali nápadom ako zblížiť generácie
Termín:13. 11. 2016
Popis:Víťazmi súťaže JA Citi International Innovation Camp, ktorá sa konala 9. novembra v Bratislave pod záštitou predsedníctva SR v Rade EÚ, sa stal tím nádejných podnikateľov v zložení Denisa Balážová, Janka Baleková, Renáta Gaálová, Adriana Kulikova, Adam Šeda a Martin Tauchmann. Cieľom ich projektu je zblížiť mladých ľudí so seniormi tak, aby to obe generácie vzájomne obohatilo. Šesťčlenné tímy zložené zo študentov slovenských a českých stredných škôl si zmerali sily v riešení výzvy, ktorá spočívala v inovatívnom prístupe k spoločensky zodpovednému podnikaniu Citibank.

Stodvadsať študentov sa zúčastnilo na súťaži, ktorú zorganizovala nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko v spolupráci s JA Czech a s podporou Citi Foundation. Podujatie otvorila Ingrid Brocková, generálna riaditeľka Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

Predseda odbornej poroty, generálny riaditeľ Citibank v Českej republike a regionálny riaditeľ pre Českú a Slovenskú republiku Michal Nebeský, súťaž zhodnotil slovami: “Teší ma, že o medzinárodný JA Citi Innovation Camp bol medzi slovenskými a českými študentami veľký záujem, čo dokazuje, že podobné projekty zamerané na rozvoj podnikateľského vzdelávania mladých ľudí majú význam. Spoločensky zodpovedné aktivity patria k dôležitým hodnotám našej spoločnosti, preto nás zaujímalo, čo by na danú tému dokázali vymyslieť mladí ľudia, keby pracovali v globálnej banke akou je Citi. S výsledkom som spokojný a verím, že aj účastníci dnešného dňa si odniesli cennú skúsenosť pre ich budúci profesijní život”.

 

Denisa Balážová z Obchodnej akadémie M. Hodžu Trenčín neskrývala obrovskú radosť nad výhrou jej tímu. “Vyhrali sme určite vďaka skvelému tímu. Ani sme si nemysleli, že sa stretneme taká dobrá partia. Prekvapilo nás, že vyhral náš originálny nápad, ktorý spočíva v tom, že aj starým ľuďom môžeme pomôcť“, uviedla Balážová. Nápad víťazného tímu zaujal nielen samotnou myšlienkou, ale aj jeho marketingom v podobe moderných online komunikačných nástrojov.

 

Počas jednodňovej intenzívnej skúsenosti sa študenti zdokonalili v kreatívnom myslení, prezentačných zručnostiach i tímovej práci. Stretli sa s odborníkmi zo Citibank, ktorí v súťaži pôsobili ako odborní konzultanti pre jednotlivé súťažné tímy.

 

“Dnes tu boli študenti, ktorí na začiatku tohto školského roka odštartovali svoje prvé podnikanie v JA Firmách. Títo mladí startupisti dnes ukázali, že majú inovatívnu myseľ a vidia v práci pre komunitu zmysel. Som presvedčený, že – tak ako počas doterajšieho        25-ročného pôsobenia – aj týmto mladým ľuďom naše programy pomôžu nájsť to správne uplatnenie.”  povedal Adam Šepetka, generálny riaditeľ JA Slovensko.

 

 

Umiestnenie

Škola

Mesto

Študent

1

Obchodná akadémia Milana Hodžu

Trenčín

Denisa Balážová

1

Stredná odborná škola

Námestovo

Janka Baleková

1

Obchodná akadémia

Bratislava

Renáta Gaálová

1

Integrovaná SŠ automobilní

Brno

Adriana Kulikova

1

OA, SOŠ knihovnická a VOŠ

Brno

Adam Šeda

1

OA, SOŠ a JŠ s právem SJZ

Hradec Králové

Martin Tauchman

2

EES Súkromné gymnázium

Prešov

Patrik Bindas

2

Spojená škola

Ružomberok

Radka Buvalová

2

Integrovaná SŠ automobilní

Brno

Martin Coufal

2

OA, SOŠ a JŠ s právem SJZ

Hradec Králové

Natálie Čermáková

2

SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví

Brno

Prokop Šimeček

2

Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska

Modra

Michaela Zemancová

3

Gymnázium

Brno

Filip Dobrovolný

3

Obchodná akadémia

Bratislava

Júlia Katrincová

3

Hotelová akadémia

Brezno

Veronika Kováčiková

3

Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska

Modra

Aneta Kristová

3

Obchodná akadémia

Bratislava

Nina Nálezová

3

EES Súkromné gymnázium

Prešov

Patrik Uhrín

Prosím čakajte