Drobci majú za sebou prvý úspech. Na festivale Tofuzi získali cenu Najlepší TV seriál
Termín:23. 10. 2016
Popis:Nový slovenský animovaný seriál DROBCI má na konte prvý úspech v zahraničí, keď na Medzinárodnom festivale animovaných filmov Tofuzi v gruzínskom Batumi získal ocenenie Najlepší TV seriál.

Drobcov uvedie na Slovensku v televíznej premiére RTVS počas tohtoročných vianočných sviatkov, prvý diel uvidia (nielen) najmenší diváci rovno na Štedrý deň.

 

Seriál, určený primárne pre deti predškolského veku, má sedem dielov, sedem zábavných príbehov o dvoch chlapcoch - nezbedníkovi Benovi a mudrlantovi Tomovi. „Mám nesmiernu radosť, že sa nám už na druhom festivale, na ktorom sa Drobci objavili, podarilo zaujať medzinárodnú porotu a získať takúto peknú cenu. Momentálne nás čakajú ďalšie tri veľké festivaly a aj toto ocenenie nám pomôže dať svetu vedieť o vzniku zaujímavého slovenského seriálu pre najmenších,“ hovorí Vanda Raýmanová o úspechu v Gruzínsku.

 

Drobci sa v nasledujúcich dňoch predstavia ešte na festivale Anim’est v Bukurešti, Cinekid v Amsterdamu a na Medzinárodnom festivale detských filmov v Chicagu, ktorý je zároveň nominačným podujatím na filmových Oscarov.

 

Seriál DROBCI vyrobila spoločnosť objectif v koprodukcii s RTVS a štúdiom plaftik s.r.o. s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Prosím čakajte