RTVS: Víťazstvo na 32. ročníku Košického zlatého pokladu si vyspieval Martin Brečko so skladbou Slová
Termín:17. 10. 2016
Popis:V sobotu 15.októbra sa v košickom Kulturparku uskutočnil finálový koncert pesničkovej súťaže RTVS Košický zlatý poklad.

V nesúťažnej časti večera účinkovali skupina Nocadeň a víťaz predchádzajúceho ročníka súťaže Jungle Label. O víťazoch 32. ročníka súťaže rozhodla odborná porota, ktorá víťazov vyberala z 12 finálových skladieb.

 

3. miesto a finančnú cenu 500 eur získala pieseň Plán autora Jána Trojana v podaní autora a skupiny Signály.

 

2. miesto a finančnú cenu 750 eur získala pieseň Stromy autorky Bibiány Kontúrovej v podaní skupiny Kvet z Alokatu.

 

1. miesto a finančnú cenu 1.000 eur získala pieseň Slová autorov Martina Brečka a Miloša Šimurdu v podaní Martina Brečka. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj priestor na nahrávanie víťaznej piesne v bratislavskom rozhlasovom nahrávacom štúdiu.

 

Martin Brečko 32

 

Košický Kulturpark bol do posledného miesta zaplnený milovníkmi pôvodnej slovenskej populárnej hudby, výborný výkon podal i moderátor Roman Bomboš z Rádia Slovensko. V priamom prenose si skvelú atmosféru mohli vychutnať aj poslucháči Rádia Slovensko.

 

„Finálové piesne v tomto ročníku boli veľmi vyrovnané. Odborná porota nakoniec určila troch víťazov, no pre mňa sú víťazmi všetci finalisti. Sálala z nich obrovská energia, ktorá sa preniesla na nás všetkých a nielen podľa mňa to bol výborný ročník. Splnili sme sny súťažiacim, do rozhlasového éteru uviedli 12 nových slovenských piesní a priaznivcom slovenskej hudby pripravili veľmi kvalitné podujatie. Ďakujem všetkým, ktorí sa do aktuálneho ročníka Košického zlatého pokladu prihlásili, gratulujem víťazom a už teraz sa teším na ďalší ročník,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice a riaditeľ súťaže Košický zlatý poklad Juraj Hidvéghy.

 

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad uzrela svetlo sveta v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice. Doposiaľ na nej zaznelo 325 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupina No Name, Marián Čekovský či Peter Cmorík.

Prosím čakajte