Hotely TMR sa rozrastú o nového člena - Hotel Pošta****
Termín:13. 10. 2016
Popis:V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry pribudne počas tohtoročnej zimnej sezóny nový 4-hviezdičkový Hotel Pošta****. 6 podlažný boutique hotel s 24 izbami a 14 apartmánmi s avantgardným, nápaditým a moderným dizajnom poskytne aj tým najnáročnejším klientom vysokú úroveň služieb, silne personalizovaný servis orientovaný na individuálne predstavy a priania hostí. Skiin Ski-out Hotel Pošta**** bude súčasťou nového polyfunkčného Centra v srdci Jasnej.

Nový hotel vynikne exkluzívnym dizajnom a vďaka unikátnej polohe vedľa nástupnej stanice lanovky Grand Jet na Bielej Púti, bude súčasťou nákupného korza a doplnkových apre-ski aktivít. „Hotel Pošta**** bude prvý hotel v lyžiarskom stredisku Jasná svojho druhu. Pre náročných klientov túžiacich po súkromí, pokoji a relaxe v horách bude ponúkať presne to, čo veľkokapacitné hotely nevedia poskytnúť. Komornú atmosféru zintenzívni výnimočný prístup personálu hotela k hosťom, na ktorý sa chceme špeciálne zamerať. Schopný personál, pokoj, múdrosť, skúsenosť a vysoká úroveň hospitality služieb v nádhernej prírode sú presne tie atribúty, ktorými bude náš boutique hotel zapamätateľný pre klientov a tieto symboly sme napokon preniesli aj do samotného loga hotela“, uviedla Katarína Lukáčová, riaditeľka obchodu a marketingu pre hotely TMR.


Samotný dizajn pôvodnej administratívnej budovy Starej pošty bol zverený do rúk odborníkov, ktorí v koncepcii stavby vychádzal z hlavnej myšlienky návrhu - výraznej panorámy hôr s prevismi, bralami a dominantným stromom borovicou - kosodrevinou v jej centre. „Základným inšpiračným podnetom pri návrhu prestavby a dostavby Starej pošty bola pôvodná budova, najmä jej neproporcionálny, takmer neestetický pomer hmoty severnej fasády. Tento výrazný fakt sa zmenil na hlavné pozitívum celého návrhu. Vodiacim prvkom v zámere je mohutný strešný štít, v ktorom sa šikmá plocha musí rytmicky, ale s harmóniou opakovať v celej hmote stavby. Náš návrh predstavuje architektonický tvar sedlovej strechy ako horského štítu, ku ktorému je dotvorené pokračovanie ´panorámy hôr´ vo forme menších končiarov na pravej a ľavej strane prístavieb apartmánových častí. Obraz ohnutej borovice sa vynára pri pohľade na šikmý hnedý prvok v strede pôvodnej fasády ako kmeň stromu a naň nadväzujúce konáre vo forme balkónov, ktorých výplne predstavujú ihličie“, opísali koncepciu prestavby Starej pošty na Hotel Pošta**** Katarína Kováčová a Veronika Zelinová z architektonického ateliéru KLIKALI.

 

Pamätník Ján Štetka si na pôvodný poštový úrad v lyžiarskom stredisku Jasná spomína takto: „Pošta bola v Jasnej od uvedenia prvej lanovej dráhy do prevádzky (23.10.1949) a to v drevenom dome v blízkosti údolnej stanice lanovky na Koliesku. V 60. rokoch po vybudovaní asfaltovej cesty od demänovských jaskýň po konečnú stanicu autobusu zvanú ´Tri domky´ sa tu presťahoval aj poštový úrad z Kolieska. Okrem pošty tu sídlil aj obecný úrad, cestovná kancelária a reštaurácia. V 80. rokoch sa v Jasnej vybudoval nový objekt (pozn. spomínaná Stará pošta), v ktorom si rekreačné stredisko Jasná pre svojich zamestnancov zriadilo zariadenie s ubytovaním. Administratívna budova Starej pošty otvorená v roku 1988 pre obyvateľov, ale hlavne hostí strediska, poskytovala vo vysokom štandarde nielen všetky poštové a telekomunikačné služby, ale aj predaj širokého sortimentu domácej a zahraničnej tlače. Nový Hotel Pošta****, ktorého základ bude tvoriť budova bývalej pošty, je navrhnutý vizuálne tak, že tvarom troch spoločných striech pripomína lokalitu, v ktorej sa nachádza – na konečnej autobusu v Jasnej - ´Tri domky´“.

 

Nový Hotel Pošta**** vhodne doplní turistickú infraštruktúru v danej lokalite Demänovskej Doliny a to zabezpečením ubytovacích a stravovacích kapacít, ktoré dopomôžu k zvýrazneniu turistického ruchu v tejto sfére horského strediska. Hotel bude vybavený skvelou reštauráciou so slnečnou terasou inšpirovanou americkou kuchyňou a steakovou kultúrou. Wellness vybavenie dotvorí relaxačný masážny bazén, ochladzovací bazén, infra, fínska, parná sauna, turecký kúpeľ, vital bar a masérske izby. Punc exkluzivity ponúknu concierge služby osobných pomocníkov s batožinou, zaparkovaním auta, čistením topánok, umývaním automobilov a starostlivosťou o deti, či domácich miláčikov. Ski-in Ski-out hotel bez konferenčných priestorov bude mať vlastnú lyžiareň, parkovanie a takisto zázemie moderného a športového obchodu Tatry Motion.

 

Hotel Pošta **** je novou adresou zážitkov v Jasnej a stáva sa tak synonymom dokonalej dovolenky priamo pod Chopkom. Prví klienti si jeho originalitu a personifikovaný prístup užijú už počas tejto zimnej sezóny. Bližšie informácie na www.hotelposta.sk

Prosím čakajte