Kvalitný hokejový turnaj na Liptove
Termín:27. 8. 2016
Popis:Liptovský Mikuláš, 29.7.2016 – SE Aréna. Žiaci 8. ročníkov hokejových tried si zmerali svoje hokejové sily počas konania turnaja, ktorý sa uskutočnil 25.-26.8. v Liptovskom Mikuláši. Išlo už o 18. ročník o pohár primátora mesta Liptovský Mikuláš.

Tento ročník hokejového turnaja bol naozaj kvalitný a nabitý silnými súpermi z Košíc, Bratislavy a z Popradu. Diváci tak mohli počas 2 dní vidieť bojovné výkony všetkých účastníkov a budúcich hokejových hviezd. Kvalita nebola len na strane účastníkov, ale taktiež na strane organizátorov, pretože tento ročník si chválil naozaj každý.
Víťazom dvojdňového turnaja sa stali HC Košice, ktoré neprehrali ani jeden zápas. Na druhom mieste skončili hráči z Popradu a tretie obsadili domáci hráči z Liptovského Mikuláša.
Tabuľka poradia o „Pohár primátora mesta LM“1.    miesto HC Košice
2.    miesto HK Poprad „B“
3.    miesto HT MHK32 LM
4.    miesto HOBA Bratislava
5.    miesto HK Poprad „A“

Košičania zvíťazili bez prehry a o poradí na 2-4. mieste rozhodla mini tabuľka vzájomných zápasov, nakoľko družstvá získali po 4 body. Pri vyhodnocovaní bol vyhlásený z družstva HT MHK 32 LM ako najlepší hráč Samuel Marian Kupka. Do All-star turnaja sa dostali ako najlepší pravý obranca - Šimon Nemec a ako najlepší stredný útočník - Maximilián Braun z družstva domáceho HT MHK 32 LM.

 

„Turnaj mal vysokú športovú úroveň a bol veľmi dobrou prípravou na nastávajúcu sezónu.
Vďaka podpore mesta LM sa nám podarilo zabezpečiť  kvalitné zázemie a podmienky pre všetkých  účastníkov 18. ročníka hokejového turnaja  o „Pohár primátora mesta LM“ , čo ocenili aj všetci funkcionári účastníckych družstiev“, zhodnotil športový manažér Hokejových Talentov Vladimír Bella


Po skončení turnaja boli vyhlasovaný najlepší účastníci turnaja ako – najlepší brankár, najlepší strelec, najlepší obranca, najlepší tréner, najlepší rozhodca atď., takže toho bolo naozaj veľa.
Hráči prvých troch miest si taktiež prevzali medaily a pohár, ktoré im rozdali Martin Cibák a Jozef Stümpel.
„Som rád, že tento turnaj má tradíciu a každým rokom jeho kvalita rastie. Hráči si verím turnaj taktiež užili a je to pre nich dobrý štart do nadchádzajúcej sezóny“, uzavrel odchovanec Mikuulášskeho hokeja Martin Cibák.

Prosím čakajte