Redbreast na Slovensku oficiálne distribuuje Pernod Ricard Slovakia
Termín:28. 5. 2016
Popis:Svetovo najpredávanejšia a jedna z najviac oceňovaných írskych single pot still whiskey Redbreast má na Slovensku nového oficiálneho distribútora.

Je ním spoločnosť Pernod Ricard Slovakia, do ktorej portfólia patria aj značky Absolut, Becherovka, Chivas Regal, Jameson, The Glenlivet či  Ballantine's.

Redbreast je svetovo najpredávanejšia írska single pot still whiskey, teda whiskey, ktorá sa vyrába v jedinej pálenici zo zmesi sladového aj nesladového jačmeňa a následne sa trikrát destiluje v tradičných medených kotloch (pot still). Írska single pot still whiskey Redbreast je jedinečným produktom pálenice Midleton Distillery v grófstve Cork a súčasne ide aj o jednu z najoceňovanejších írskych whiskey vo svete.

 

Príbeh značky, ktorej meno dal vtáčik s červenou hruďou - červienka, začal už v roku 1903. Práve vtedy Jameson uzavrel dohodu s importnou spoločnosťou Gilbeys Wines & Spirits Import na dodávku surového obilného destilátu z pálenice Bow St. Distillery. V tomto období bolo zvykom, že pálenice predávali whiskey vo veľkom správcom colných skladov, ktorí podnikali v oblasti importu fortifikovaného vína (sherry či portského), a tak mali k dispozícii veľké množstvo prázdnych sudov na vyzrievanie surovej whiskey v colnom sklade. V 80. rokoch došlo k výpadkom v produkcii, pretože značka Redbreast prechádzala z vlastníctva Gilbyes pod Irish Distillers. V roku 1991 bola dvanásťročná whiskey Redbreast opäť uvedená na trh - od tej doby sa vyrába nepretržite a je čoraz obľúbenejšia. Od mája 2016 bude jej distribúciu na slovenskom trhu zabezpečovať spoločnosť Pernod Ricard Slovakia, ktorá je súčasťou nadnárodného koncernu Pernod Ricard. Spoločnosť v súčasnosti distribuuje viac ako 30 známych svetových značiek spiritov, patrí medzi nich napr. Becherovka, Absolut, Ballantine´s, Jameson, Havana Club, Beefeater, Chivas Regal a mnohé ďalšie.

 

V pot still whiskey Redbreast sa spája množstvo chutí a vôní, za čo vďačí aj zreniu v sudoch Oloroso na sherry, ktoré jej dodávajú nezameniteľný charakter sušeného ovocia. Vyznačuje sa plnou komplexnou chuťou a výnimočným krémovým záverom, aj preto je jednou z najviac oceňovaných írskych whiskey na svete vôbec. Medzi jej posledné úspechy patrí:

 

REDBREAST, 12-ROČNÁ

2015: International Spirit Challenge – striebro

2015: Jim Murray Whisky Bible – 96 bodov zo 100

2014: The Irish Whiskey Masters – zlato

2014: International Spirits Challenge – zlato

2014: International Wine & Spirits Competition – zlato

2014: World Whiskies Awards – zlato v kategórii 12 a menej rokov

 

REDBREAST, 15-ROČNÁ

2015: Ultimate Spirits Challenge – 98 bodov, cena prezidenta

2014: World Whiskies Awards – najlepšia pot still whiskey na svete

 

REDBREAST 12 CASK STRENGTH

2015: International Wine & Spirits Competition – striebro, výnimocné uznanie

2014: San Francisco World Spirits Competition – zlato

 

REDBREAST, 21-ROČNÁ

2015: International Wine & Spirits Competition – zlato

2014: San Francisco World Spirits Competition – dvojité zlato

Prosím čakajte