Z Krištáľového krídla je úspešná značka s rešpektom
Termín:18. 5. 2016
Popis:Už 20 rokov oceňuje výsledky tvorivej práce osobností Slovenska v rôznych oblastiach spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového a kultúrneho života.

 

Krištáľové krídlo už dvadsať rokov oceňuje výsledky tvorivej práce najúspešnejších osobností Slovenska v rôznych oblastiach spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového a kultúrneho života. Za ten čas sa stalo rešpektovaným a uznávaným ocenením.

 


Dvadsať rokov Krištáľového krídla znamená viac ako 600 nominovaných v 10 kategóriách, 202 ocenených najvýznamnejších osobností Slovenska vo výbere viac ako 120 porotcov. „Mojím cieľom po celé roky bolo, aby si spoločnosť všímala ľudí, ktorí niečo dokázali a ktorí posúvajú našu krajinu vpred. Stretnutia s veľkými osobnosťami boli pre mňa vždy výzvou. Chcela som sa pričiniť o to, aby sa o ich kvalitách dozvedela aj široká verejnosť", spomína na začiatky autorka a producentka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová. „Od začiatku som bola obklopená charizmatickými a čestnými ľuďmi. Darilo sa mi získavať dôveru „špičiek" z oblasti kultúry, vedy, medicíny, športu, atď.", dopĺňa.

Z Krištáľového krídla sa za 20 rokov stala úspešná značka s rešpektom

Medzi prvými osobnosťami v porote boli Dušan Jamrich, Zuzana Kocúriková, Peter Lipa, Pavel Traubner, Jozef Golonka, Peter Dvorský, prvými ocenenými boli Milan Lasica a Július Satinský, Eva Siracká, Ida Kirillová a ďalší. Projekt ustál svoju morálnu hodnotu, ktorá bola od začiatku nastavená. Práve pre udržanie vysokej odbornosti sa časom vytvorila porota pre každú kategóriu.

 

Aj vďaka reklamným a mediálnym partnerom sa z Krištáľového krídla stala úspešná značka, ktorá má svoje krídla. MáriaVaškovičová približuje: „Vďaka dôvere partnerov Krištáľové krídlo nielen oceňuje, ale aj pomáha. Nezabúdame na tých, ktorí nie vlastnou vinou mali v živote menej šťastia. Zaslúžia si našu pozornosť, pomoc a úctu." V roku 2010 založilo Krištáľové krídlo nadáciu, ktorá za 6 rokov svojej činnosti rozdala 800 000 eur na podporu konkrétnych projektov pre ľudí s rôznymi formami znevýhodnenia a vydala knižnú publikáciu „Máme dieťa s autizmom".

 

„V čase povodní a zosuvov pôdy v roku 2010 sme ako jedny z prvých zareagovali na potrebu pomoci zorganizovaním benefičného koncertu „Pomôže celé Slovensko". Išlo o najväčšie a najúspešnejšie charitatívne podujatie na Slovensku, ktoré vzniklo veľmi spontánne a s obrovským nadšením, nielen umelcov, ale aj darcov, spoločností a slovenskej televízie. Počas koncertu sme vyzbierali 400 000 eur, ktoré sme následne prerozdelili konkrétnym rodinám. Strávila som na východnom Slovensku niekoľko týždňov, počas ktorých som aj s dcérou navštívila rodiny, ktoré nešťastie zasiahlo", uvádza Mária Vaškovičová, ktorá je konateľkou a predsedníčkou správnej rady Nadácie Krištáľové krídlo.

 

Krištáľové krídlo za 20 rokov vytvorilo symbiózu a priateľskú atmosféru ocenených osobností, poroty, reklamných a mediálnych partnerov, tiež ľudí, ktorým sme pomohli v rámci našich charitatívnych aktivít a podujatí.

 

V rámci osláv 20. výročia pripravuje Krištáľové krídlo počas celého roka mnoho podujatí. A to krst knihy o významnom slovenskom lekárovi, laureátovi Krištáľového krídla, prof. Jaroslavovi Simanovi, ktorý sa preslávil úspešným oddelením siamských dvojčiat. Čaká nás putovná výstava fotografií osobností Krištáľového krídla, a samozrejme nesmú chýbať benefičné podujatia v podobe Krištáľovej rallye a veľkolepého benefičného večierku.
20. výročie vyvrcholí 20. ročníkom galavečera Krištáľové krídlo. Bude sa konať 29. januára 2017 v novej budove SND. Priamy prenos odvysiela tradične Jednotka RTVS.

Prosím čakajte