Business Insider už aj na poľskom trhu
Termín:16. 5. 2016
Popis:Business Insider, najprestížnejší svetový biznis online magazín, expanduje. Dnes predstavuje už tretie európske vydanie - Business Insider Poland.

Grupa Onet.pl sa stala držiteľom licenčných práv na vydávanie magazínu Business Insider v Poľsku už v roku 2015 po tom, čo sa stal nemecký akcionár Axel Springer väčšinovým vlastníkom vo vydavateľstve Business Insider Inc.

 

Business Insider Poľsko bude mať rovnakú koncepciu ako americký magazín Business Insider, zameria sa však na poľský trh. Bude ponúkať informácie nielen o financiách, biznise, ekonomike vo svete a v Poľsku, ale aj o technologických novinkách a o vývoji. Šéfredaktorom pre online magazín Business Insider Poľsko sa stal Łukasz Grass, ktorý má niekoľkoročné žurnalistické skúsenosti vrátane pôsobenia v rádiách a aj TV, ako TVN24, TOK FM a Discovery Channel. Redakčný tím spolupracuje s redakciami v USA, UK, Nemecku, Austrálii a v Ázii.

 

Mark Dekan, Chief Executive Officer v Ringier Axel Springer Media AG a CEO v Onet-RAS Polska Group: „Poľský trh je pre nás mimoriadne zaujímavý a spustenie online magazínu Business Insider Poľsko pre nás predstavuje ďalší dôležitý míľnik v našej digitálnej transformácii. Sme digitálna mediálna spoločnosť so silným žurnalistickým DNA a Business Insider Poľsko bude čitateľom prinášať opäť kvalitnú žurnalistiku. Veľmi sa teším na spoluprácu s redakciou Business Insider Poľsko a s redakciami po celom svete.“

Prosím čakajte