Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach pokračuje
Termín:30. 4. 2016
Popis:Na neprerušenú tradíciu filmových predstavení a osláv filmového umenia v kúpeľnom mestečku na Považí nadviaže v dňoch 23. – 26. júna 2016 už 24. ročník podujatia.

Na významnej kultúrnej udalosti mesto znovu privíta domáce a zahraničné filmové osobnosti, pripomenie si ikony minulosti a zároveň symbolicky otvorí letnú sezónu. Podujatie nesie názov International Film Festival Trenčianske Teplice. Tituly z jeho programu sa budú premietať v kine Prameň, v Kursalone, na kúpalisku Zelená žaba a na námestí v Trenčianskych Tepliciach. Niektoré z nich uvedie aj trenčianske kino Metro v repríze.

 

V čele akcie stojí štvorica organizátorov. Vyhlasovateľom festivalu je mesto Trenčianske Teplice. Jeho primátor Štefan Škultéty podporuje filmové podujatie od svojho nástupu do funkcie v roku 2006.

 

Tepličan Peter Hledík, režisér, scenárista a zakladateľ pôvodnej myšlienky festivalu, pripravuje 24. ročník ako člen Prezídia IFF Trenčianske Teplice, ktorého členmi sú aj iné významné kultúrne osobnosti.

 

Do Trenčianskych Teplíc sa ako umelecká riaditeľka projektu vracia Ľudmila Cviková. Medzinárodne uznávaná poradkyňa prestížnych filmových festivalov a kurátorka filmových programovpôsobila ako umelecká riaditeľka teplického festivalu v rokoch 2007 a 2008.

 

Hlavným mediálnym partnerom Medzinárodného filmového festivalu Trenčianske Teplice je vydavateľstvo News and Media Holding. Ďalším dôležitým partnerom projektu je legendárne teplické kúpalisko Zelená žaba.

 

„V časoch, kedy na svete takmer každý deň vzniká nový festival, považujem za dôležité, aby bola zachovaná takmer štvrť storočie rátajúca a konzistentná tradícia filmového festivalu v Trenčianskych Tepliciach. Podujatie od svojho vzniku v roku 1993 každoročne významne obohacuje kultúrny a spoločenský život v meste aj v okolí. Pre mňa osobne je radosťou i satisfakciou vidieť tento progres. Každý filmový festival by mal byť sviatkom – diváckou oslavou filmového umenia a kultúry. Pevne preto verím, že 24. ročníkom Medzinárodného filmového festivalu Trenčianske Teplice splníme očakávania našich hostí,“ povedala o blížiacom sa podujatí jeho umelecká riaditeľka Ľudmila Cviková.

 

Prosím čakajte