Severské eventy sú priemerné, ale Evento Awards predčila mnohé ceremónie odovzdávania ocenení
Termín:29. 4. 2016
Popis:Gala Evento Awards nadpriemerne, severské eventy kopírujú celoeurópsky benchmark.

Ako jeden z členov Advisory Board pri príprave európskeho EuBEA festivalu a následného predávania ocenení najlepším európskym eventom bol Štefan Kozák na fínskom gala večeri Evento Awards. “Z advisory board sme boli, samozrejme, viacerí, cieľom bolo inšpirovať sa a spoznať nové prístupy v práci,” povedal Kozák. Odovzdávanie ocenení sa realizuje na úrovni severských krajín, o ktorých sa v našich podmienkach veľa neinformuje. “Zažiť a vidieť severský prístup pri tvorbe riadených udalostí bola veľmi zaujímavá skúsenosť,” povedal Kozák, “Z ocenených projektov ma najviac zaujal NORDIC BUSINESS FORUM s veľmi silným focusom na zážitok účastníkov eventu. Úroveň hodnotených projektov ale nevytŕčala zo všeobecného benchmarku.”

Veľmi pozitívne však hodnotí samotné gala, ktoré je dôkazom toho, že aj v zahraničí sa realizujú eventy za nižší budget a že aj tieto vedia byť zrealizované kvalitne. “Budget na celé gala sa pohyboval na úrovni cca. 40 000 eur, no môžem povedať, že išlo o jednu z najlepšie zrežírovaných a dramaturgicky nastavených awards ceremony, akú som kedy zažil,” hovorí, pričom vyzvihuje najmä premyslené a kreatívne usporiadanie priestoru, réžiu a využitie projekcií počas ceremónie. “Bolo to engaging a celý priebeh bol vďaka 360-stupňovým projekciám veľmi interaktívny a dynamický,” zhodnotil.

 

Z prítomných si šéf CREATIVE PRO najviac užil spoločnosť Laury Schwartz, White House Event Director za éry Billa Clintona. “Teším sa z každého stretnutia s profesionálmi z brandže, každý z nich pre mňa predstavuje veľkú dávku inšpirácie, povzbudenia, ale aj možností budúcej spolupráce,” uzavrel Kozák, ktorý je v rámci slovenskej BTL asociácie zodpovedný za zahraničné vzťahy a spolupráce.

Prosím čakajte