V Slovenskom raji sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie **Využite priaznivé počasie na lyžovačku v stredisku SKI Gugel Ml
Termín:4. 2. 2016
Popis:Využite priaznivé podmienky nastávajúceho víkendu, ktoré by mali priať lyžovaniu.

Očakáva sa napadnutie prírodného snehu a ochladenie. Lyžiarske
stredisko v Slovenskom raji Ski Gugel Mlynky už teraz hlási 45 cm snehu
a podmienky by sa mohli ešte vylepšiť. V prevádzke je detský vlek a
zjazdovky Komín (1 200 m) a Letná studňa (900 m), obmedzene aj Zimná studňa
(cca 600 m). Stredisko má tiež vynikajúcu dopravnú dostupnosť. Z Košíc vám
cesta autom potrvá do 2 hodín, z Prešova do 1,5 hodiny. Využiť môžete aj
autobusové spojenie zo Spišskej Novej Vsi, Dobšinej či Popradu. K
dispozícii sú aj pobytové balíky za zvýhodnené ceny. Informovala o tom
Silvia Denešová, PR manažérka spoločnosti DND Trade s.r.o., Mlynky,
prevádzkovateľa SKI Gugel Mlynky.


20150214-132352.jpg


„Nasledujúce dni by mali byť priaznivé pre zimné športy. Blížiaci sa víkend 6. - 7. 2. sľubuje slnečné počasie s teplotami od -1 do 3 °C, čo vytvára optimálne podmienky na lyžovanie. Netreba preto váhať a využiť tento víkend na návštevu nášho strediska, lebo tohtoročné počasie je nevyspytateľné. Je hlásený príchod studeného frontu a tiež sneženie v oblastiach od nadmorskej výšky 400 m. n. m., takže by mala napadnúť aj čerstvá vrstva prírodného snehu. Otvorené sú hlavné zjazdovky Komín, Letná studňa, detský vlek a v obmedzenej prevádzke funguje aj Zimná studňa, čiže na svoje si prídu malí, či začínajúci, ale aj skúsení lyžiari. Zjazdovka Zimná studňa sa radí medzi 10 najstrmších zjazdoviek na Slovensku a so svojim priemerných sklonom svahu 33 % je najnáročnejšou v spišskom regióne.


U nás si tak zalyžuje skutočne každý a to za prijateľné ceny oproti tatranským strediskám, aj keď kvalitou zjazdoviek nezaostávame. Návštevníci z okolia si môžu zakúpiť regionálny skipass za zvýhodnenú cenu 9 eur, juniori za 7 eur a deti za 4 eurá na deň. V ponuke sú aj skipassy pre juniorov od 13 do 18 rokov a držiteľov karty ISIC EURO 26 za zvýhodnené ceny. Štandardné ceny celodenných skipassov v normal sezóne sú v cenách 10 eur za dieťa, 14 eur junior a 16 eur za dospelú osobu,“ upresňuje S. Denešová.


Ski Gugel Mlynky sú tiež ideálnym miestom, kde stráviť jarné prázdniny či rodinnú dovolenku. Ponúkajú zvýhodnené pobytové balíky a ďalšie rodinné a skupinové zľavy. Výhodnou ponukou je pobyt Relax v Raji v cene 129 eur. 3-dňový balík obsahuje ubytovanie s polpenziou, 3-dňový skipass a vstup do wellness Natural v priestoroch penziónu Pod Guglom Mlynky. Ako darček hostia automaticky získavajú k zakúpenému pobytu Zľavovú kartu Slovenského raja, ktorá umožňuje čerpanie rôznych celoročných zliav až do výšky 50 % na služby v Slovenskom raji. Pobytový balík Víkend na horách je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú uniknúť od každodennej rutiny a dopriať si víkendový relax. Cena pobytu je 79 eur a zahŕňa ubytovanie na 2 noci, raňajky, 2-dňový skipass, vstup do wellness a malým prekvapením je aj welcome drink na privítanie. Ideálnou voľbou počas jarných prázdnin je 7-dňový pobyt Rajská dovolenka v cene 269 eur. Súčasťou balíka je aj 6-dňový skipass, polpenzia, 2 x vstup do wellness, welcome drink a Zľavová karta Slovenského raja.


Ubytovanie je možné v niekoľkých ubytovacích zariadeniach. Rodinný Penzión Pod Guglom je situovaný priamo pod lesom na okraji obce Mlynky, na juhu národného parku Slovenský raj, neďaleko obce Dedinky a priehrady Palcmanská Maša. Návštevníci majú na výber apartmány a izby troch objektov: GUGLÍK, GUGEL a EBERBERG v spoločnom uzavretom areáli od seba vzdialených 20 m - s celkovou ubytovacou kapacitou 37 osôb. Každý apartmán je vybavený kuchynským kútom (pec, chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, hriankovač).


Základná stanica SKI GUGEL MLYNKY leží v nadmorskej výške 795 metrov a najvyššie položený bod strediska je vo výške 966 m. n. m. Celkové prevýšenie teda predstavuje 201 metrov. Samotná obec Mlynky je významným strediskom cestovného ruchu v južnej časti Národného Parku Slovenský raj. Sú vychýrené zimnými aktivitami v oblastiach Gugeľ, Biele vody a Dedinky.


Lyžiari a návštevníci lyžiarskeho strediska SKI GUGEL MLYNKY možnosť získať aktuálne informácie o stredisku i prostredníctvom webkamery. Aktuálne obrázky si môžete pozrieť na: http://www.holidayinfo.sk/sk/SkiGugelMlynky/Kamera/7349281


Viac na: www.skigugel.sk. Rezervácie na: info@skigugel.sk a +421 903 016 865
Prosím čakajte