Na Skalnatom plese vyrástla rodinka gigantických snehuliakov
Termín:18. 1. 2016
Popis:V tatranských lyžiarskych strediskách panuje pravá zimná nálada.

c-marek-hajkovsky-foto.jpg

Po výdatnom snežení pripadlo vo Vysokých Tatrách od 25-30 cm prírodného snehu. Na horách vládne slnečné počasie, pre lyžiarov je vo Vysokých Tatrách otvorených 23 zjazdoviek a lyžovačku si užívajú na 19 kilometroch tratí. Na Skalnatom plese dokonca vyrástli 4 megasnehuliaci, ktorí sú opäť aj túto zimu milou atrakciou najmä pre malých návštevníkov. Vyfotiť sa s nimi a odniesť si spomienku spod Lomnického štítu môžu všetci výletníci, ktorí zavítajú k výstupnej stanici 15 miestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese.


Sneh na megasnehuliakov sa navážal už pred Vianocami, ale až v týchto dňoch sa ho podarilo vymodelovať do požadovaného tvaru. Rodinku 4 snehuliakov mamu, otca a dve deti stavalo 6 staviteľov. Autorom myšlienky je Adam Bakoš, umelecký sochár z Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Priemer snehuliakov dosiahol 5,5 metra. Na 7 metrov vysokých snehuliakov, pri ktorých sa malý lyžiar cíti ako trpaslík sa použilo 175 m3 technického snehu. Sneh použitý na výrobu snehuliakov váži zhruba toľko ako 33 osobných automobilov. Rodinka obrov - lyžiarov je v očakávaní a do konca zimnej sezóny sa rozrastie o ďalšieho snežného potomka.


Perinbaba začala konečne natriasať perinu a Tatranci sa dočkali prírodného snehu. Záujmu lyžiarov sa tešia lyžiarske strediská na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici, kde je momentálne od 65 - 70 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. V Starom Smokovci sa lyžuje na 40 cm snehu a k dispozícii sú dve zjazdovky na Jakubkových lúkach. "Veríme, že ďalšia snehová nádielka nám pomôže otvoriť najdlhšiu sánkarsku dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Na svoju tohtoročnú premiéru sa postupne pripravuje aj najstrmšia zjazdovka z Lomnického sedla, kde prírodný sneh pomaly pribúda. Na otvorenie najťažšej zjazdovky nám treba aspoň 1,5 metra prírodného snehu, takže čakáme ako zamieša karty predpovedaná arktická zima v najbližších dňoch", uviedol Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ z Tatry mountain resorts, a.s.


Koncom starého roka odštartoval v lyžiarskych strediskách denný aprés-ski program. Jeho súčasťou je už niekoľko rokov exkluzívna večera pri sviečkach pod názvom Tatranská večera zážitkov. Na degustovanie päťchodového menu do výšky 1 170 m n.m. sa hostia vyvážajú netradične - taxíkom po zjazdovke. Špeciálne upravený ratrak jazdí s návštevníkmi na stanicu Štart každú stredu, piatok a sobotu. Eufóriu z prvej jazdy ešte pred oficiálnym spustením lanoviek tzv. Fresh Track si môžu užívať vo štvrtok a v nedeľu milovníci čerstvého menčestra a doslova nedotknutej zjazdovky. Lyžiarsky deň sa s Fresh Trackom začína už o 7. hodine ráno. Zážitok z panenskej zjazdovky ukončia raňajky na Skalnatom plese. Už 29. januára sa na Hrebienku uskutočnia trojdňové majstrovstvá v stavaní ľadových sôch Tatry Ice Master s bohatým sprievodným programom. Viac TU<http://www.vt.sk/zazitky/eventy/tatry-ice-master-2016/>.
Prosím čakajte