Tatranským lyžiarskym strediskám sa do Vianoc podarí otvoriť viac ako 80% zjazdoviek
Termín:17. 12. 2015
Popis:Už od zajtra pribúdajú lyžiarom nové kilometre vysnežených zjazdoviek, otvárajú sa zjazdovky v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese, ale aj na Chopku.

tatry-resorts.jpg

V najväčšom vysokotatranskom stredisku sa od soboty 19.12. spúšťa úsek zo Skalnatého plesa (1 751 m n.m.) do Tatranskej Lomnice. V prevádzke budú zjazdovky: Generál, Čučoriedky Východ, Štart Východ, Štart Západ, spolu o dĺžke viac ako 5 kilometrov. Počas vianočných sviatkov si lyžiari vo Vysokých Tatrách vychutnajú lyžovačku na 15 zjazdovkách a 14 kilometroch kvalitne upravených tratí, v prevádzke bude aj 13 lanoviek a vlekov.


Na Štrbskom Plese je od piatku 18.12. otvorená zjazdovka Esíčko v celej svojej dĺžke. Spolu so zjazdovkami Interski, Junior a Turistická budú k dispozícii 4 km zjazdoviek, ale od utorka (22.12.) sa spúšťajú pre lyžiarov aj zjazdovky Solisko a Furkota. Lyžiarov tak pred vianočnými sviatkami poteší najkrajšia tatranská lyžovačka v kompletne otvorenom lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese.


Pre peších návštevníkov, ktorí chcú obdivovať krásu ľadu v Tatranskom ľadovom dóme je v polhodinových intervaloch v prevádzke pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok. Prevádzkovatelia lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici sa pravidelne spolupodieľajú na organizovaní podujatia "Betlehemské svetlo", ktoré sa v nedeľu 20. decembra v rámci odovzdávania betlehemskej štafety, vynesie opäť skautmi až na Lomnický štít do výšky 2 634 m n.m. Poobede sa skauti presunú na Hrebienok, do Tatranského ľadového dómu, kam vnesú Betlehemské svetlo ako symbol pokoja a mieru.


V Nízkych Tatrách sú podmienky na lyžovanie veľmi dobré až dobré. Video zo sobotnej lyžovačky si môžete pozrieť TU<https://www.youtube.com/watch?v=8P-tt4-0404>. Na Chopku sa od zajtra (piatok 18.12.) spúšťa celá zjazdovka č.11 FIS Rovná hoľa - Záhradky. Najmenší drobci sa prvé oblúčiky naučia počas víkendu v lyžiarskej škôlke Maxiland a lyžiari si užijú lyžovačku na 13 zjazdovkách všetkých obtiažností. Začiatočníci, pokročilí, rodiny s deťmi, ale aj tí najnáročnejší budú mať k dispozícii viac ako 14 kilometrov zjazdoviek, na ktorých je momentálne od 40 do 60 cm snehu. V prevádzke bude počas nadchádzajúceho víkendu 9 lanoviek a vlekov. Na severnej strane Chopku je po 25. decembri v pláne otvoriť všetky technicky zasnežované zjazdovky, teda sprístupniť lyžiarom viac ako 22 kilometrov zjazdoviek. Podrobne o dennom reporte technického zasnežovania a k plánom otvorenia ďalších zjazdoviek v Nízkych Tatrách na Jasná LIVE<http://www.jasna.sk/hory/lyzovacka/jasna-live-2015-2016/>.
Prosím čakajte