Bratislava Trombone Quartet vydávajú po viac ako dvoch desaťročiach remastrovaný debut
Termín:15. 12. 2015
Popis:Špecifický nástroj s jasne rozpoznateľným zvukom.

Aj v našom regióne má trombón mnoho obdivovateľov. Pre nich a všetkých milovníkov netradičných hudobných spojení má vydavateľstvo Hudobný fond pozoruhodnú novinku. Remastrovaný album zoskupenia Bratislava Trombone Quartet.

 

trombonecover.jpg

Pôvodná nahrávka z roku 1994 prešla zvukovým “redizajnom“ a k poslucháčom sa tak dostáva CD, ktoré znesie medzinárodné kritériá. História Bratislava Trombone Quartet sa začala písať v roku 1988. Išlo pritom o prvý slovenský súbor tohto druhu. Quartet tvorili Juraj Mitošinka (umelecký vedúci, trombón), František Kovács (trombón), Ľuboš Šantavý (trombón) a Michal Motýľ (bass trombón). V rovnakej zostave môžete Bratislava Trombone Quartet počuť aj na novom CD vydavateľstva Hudobný fond. Široký repertoár, ktorý siaha od renesančnej a barokovej hudby až po hudbu 20.storočia a jazz. Časť skladieb dokonca pre súbor priamo skomponovali poprední slovenskí skladatelia. Jedným z vrcholových úspechov súboru bolo uvedenie Concertina pre trombónové kvarteto a symfonický orchester holandského skladateľa Jana Koetsiera. Išlo o koncerty so Slovenskou filharmóniou v Bratislave a s United Philharmonic Orchestra vo Viedni. Bratislava Trombone Quartet si už však naživo nevychutnáte. Aj preto je “staronové“ CD tohto zoskupenia veľkým zážitkom.


Netradičné obsadenie. Tak sa v našich končinách pred rokmi vnímalo zoskupenie štyroch trombonistov. V zahraničí sa pritom podobné súbory tešili veľkej popularite. Dvadsaťjeden rokov po vydaní pôvodnej nahrávky sa k poslucháčom dostáva zvukovo “vynovený“ album Bratislava Trombone Quartet. Skladby Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, Antona Brucknera ale aj Theloniousa Monka. Pestrá hudobná dramaturgia a originálne inštrumentálne prevedenie. Remastrované CD Bratislava Trombone Quartet je objavným počúvaním aj po viac ako dvoch desaťročiach od pôvodného vydania. Album vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.

Zdroj

Hudobný fond

www.hf.sk

www.musicaslovaca.sk

Prosím čakajte