Na južnej strane Chopku spustili snežné delá
Termín:16. 11. 2015
Popis:Počas uplynulého víkendu sa spustili snežné delá na južnej strane Chopku v úseku zjazdovky č. 33 Chopok - Predné Dereše.

tatry-resorts.jpg

Priaznivé mrazivé teploty (od -3,5 do -5,5 °C), severozápadný vietor a dobrá vlhkosť vzduchu umožnili už v sobotu 14. novembra spustiť 20 snežných tyčí na južnej strane Chopku. Plnohodnotné spustenie technického zasnežovania na severnej strane Chopku v Jasnej, sa predpokladá od piatku 20. novembra, resp. soboty, podľa vývoja počasia.
Zasnežovanie zjazdovky č. 33 bude prebiehať aj v nasledujúcich dňoch z pondelka na utorok a zo stredy na štvrtok. Ak vyjde predpoveď počasia na najbližšie obdobie, na južnej strane Chopku sa bude pokračovať v zasnežovaní ďalších zjazdoviek č. 36 s názvom Krupová - Srdiečko a č. 31 Srdiečko - Kosodrevina. Podľa vyhovujúcich podmienok (teplota, vlhkosť vzduchu, vietor a jeho smer) potrebných pre zasnežovanie sa začnú na severnej strane Chopku zasnežovať zjazdovky 1a, 1b, 1c teda hlavný ťah z Chopku (2 004 m n.m.) smerom na Priehybu (1 380 m n.m.) a takisto aj zjazdovky v nižších polohách: Lúčky, Turistická, FIS a Biela Púť.
Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici sú všetky systémy technického zasnežovania otestované a pripravené na prvé dlhšie trvajúce mrazy, ktoré by mali prísť aj do tejto lokality koncom týždňa. Už 27. novembra si návštevníci Hrebienka budú môcť pozrieť krásu ľadu v podobe Tatranského ľadového dómu<http://regiontatry.sk/sk/do-tatier-prisiel-martin-na-lade/> a 29. - 31. januára 2016 neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master<http://www.vt.sk/zazitky/eventy/tatry-ice-master-2016/>.
Zimná sezóna v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry sa oficiálne začne tradičnou party tento krát v hollywoodskom štýle v hudobnom klube Happy End - Winter Music Opening<http://www.jasna.sk/zazitky/eventy/winter-music-opening-2015/> sa pod Chopkom uskutoční 5. decembra 2015. Tatranci robia všetko preto, aby Perinbabe so snežením pomohli už teraz, pripravili dobrý podklad na zjazdovkách, úspešne odštartovali prvú sezónnu lyžovačku a privítali 5. a 6. marca 2016 na tatranských svahoch špičkové lyžiarky na pretekoch Svetového pohára žien v alpských disciplínach<http://www.jasna.sk/zazitky/eventy/audi-fis-ski-world-cup-jasna/>.
Prosím čakajte