Tatranská Lomnica je medzi svetovými TOP lyžiarskymi rezortmi
Termín:5. 10. 2015
Popis:Najväčší svetový lyžiarsky portál Skiresort.info zverejnil víťazov najlepších lyžiarskych stredísk prostredníctvom svojho podrobného monitorovania v Test Winner 2015.

Lyžiarske stredisko Vysoké Tatry
Tatranská Lomnica je zaradené medzi 14 svetových TOP rezortov do 20 km zjazdoviek,
ktoré získalo aj významné hodnotenie v kategórii "Beginners" - top rezorty na svete
vhodné infraštruktúrou i službami pre lyžiarov začiatočníkov. Chopok bol zaradený
medzi 18 najlepších svetových "Insider Tips" s dĺžkou zjazdoviek do 60 km.

kabinkova-lanovka-na-skalnate-pleso-foto-marek-hajkovsky.jpg
Lyžiarsky rezort v Tatranskej Lomnici je v hodnotení Skiresort.info medzi takými strediskami ako je napr. francúzske Les 3 Vallées, rakúske Sölden, Hintertux-Glacier, Flachau-Wagrain-Alpendorf, Kitzbühel, Dachstein West, talianske Gröden, švajčiarske Les Quatre Vallées, kanadské Big White, americké Buttermilk Mountain a iné. "Pri testovaní slovenského lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici sme boli príjemne prekvapení hlavne veľmi kvalitnými zjazdovkami pre začiatočníkov, variabilnosťou kabínkových lanoviek so sedačkovým Kidstop systémom. Stredisko je komplexné - poskytuje kvalitné služby požičovne lyžiarskej výstroje a lyžiarskych škôl priamo na svahu, ski-in ski-out hotely a parkoviská. Zaujímavosťou je spestrenie lyžovačky výletom na Lomnický štít, unikátnym večerným programom v podobe vývozu ratrakom na Tatranskú večeru zážitkov, sánkovačkou či Tatranským ľadovým dómom na Hrebienku. Veľmi nás zaujala aj doplnková služba babysittingu na Skalnatom plese," komentoval výsledok lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici Oliver Kern, zakladateľ Skiresort.info.
Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry je na portáli Skiresort.info zaradené medzi 18 najlepších svetových lyžiarskych stredísk s dĺžkou zjazdoviek do 60 km v tzv. "Insider Tip", ktoré počas skúšobného testu portálu dosiahli výsledok 4 z 5 možných hviezdičiek. Bližšie k výsledku TU<http://www.skiresort.info/ski-resort/jasnachopok/test-report/>.
Tatranská Lomnica a Jasná Nízke Tatry sú najlepšie slovenské lyžiarske 5 hviezdičkové strediská, ktoré sú zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom. Zjazdové lyžovanie má v oboch strediskách dlhoročnú tradíciu, lyžiari majú k dispozícii najmodernejšie kabínkové a sedačkové lanovky, strediská ponúkajú komplexné služby zamerané na individuálnych lyžiarov, ale aj rodiny s deťmi. Bližšie informácie www.vt.sk<http://www.vt.sk> a www.jasna.sk<http://www.jasna.sk>.
Skiresort.info je jediný online portál s detailnými informáciami o 5 100 lyžiarskych strediskách. Cena Test Winner 2015 je udelená za vynikajúce výkony svetových ski areálov. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica je medzi víťazmi Test Winner 2015 s individuálnymi kritériami akými sú: veľkosť lyžiarskeho strediska, ponuka zjazdoviek, lanovky a vleky, garancia snehu, úprava zjazdoviek, orientácia v stredisku, prístup a parkovanie, čistota a hygiena v stredisku, prístup personálu, reštaurácie a horské chaty, aprés-ski, ponuka ubytovania, ponuka pre začiatočníkov, pokročilých lyžiarov, freeridistov, snowboardistov, rodiny s deťmi, ponuka pre bežecké lyžovanie a vplyv prevádzky na životné prostredie.
Prosím čakajte