Tatralandia je rajom pre surferov
Termín:24. 7. 2015
Popis:Mikulášsky Aquapark Tatralandia sa počas leta zmenil na raj surfistov.

K prímorskému raju Tropical Paradise pribudla v júli
adrenalínová atrakcia v podobe umelej vlny. Simulátor morskej vlny ponúka surferom
ochutnávku absolútnej slobody, za ktorou nemusia cestovať k oceánu, pretože krotiť
vlny môžu do konca letných prázdnin už priamo na Liptove.

wave-surfer-tatralandia-foto-marek-hajkovsky.jpg

Atrakcia je určená milovníkom adrenalínu, úplným začiatočníkom, deťom od 6 rokov, či tým, ktorí radi skúšajú nové veci. 5,5 metrov vysoká konštrukcia je návštevníkom Aquaparku Tatralandia sprístupnená denne v čase od 9.00 - 21. hod. Vyškolení inštruktori pomáhajú záujemcom s ovládaním techniky body surfingu a jazde na kolenách na stredne ťažkej vlne, ktorej rýchlosť dosahuje 30-70 km/h.
"Náš areál sa rozrástol o ďalšiu vzrušujúcu atrakciu. Po simulácii voľného pádu v Hurricane Factory Tatralandia, ponúka aquapark toto leto aj jazdu na morskej vlne. K najdivokejšej a jedinej U-rampe (Boomerang Raft Ramp) na Slovensku, či pocitu beztiaže na najstrmšom tobogane (Free Fall) pribudla mobilná morská vlna (Wawe surfer) s bezhraničnou možnosťou slobody jazdenia na ´doske´. Táto atrakcia dopĺňa pod Tatrami koncept karibského raja Tropical Paradise, ktorý od prvých momentov navodzujú živé palmy z Floridy, slaná morská voda, stroskotaná drevená plachetnica pirátskej lode, pravé koraly, či pohodlné a vyhriate ležadlá. Umelá morská vlna je atraktívnym lákadlom najmä pre vášnivých surfistov, ľudí vyhľadávajúcich aktívny oddych ´na pobreží´, ale aj pre malých a nezbedných zvedavcov. Inšpirovali sme sa surferskymi spotmi vo Francúzsku, na exotickom Bali, teda destináciami, ktoré majú celoročne tie najlepšie podmienky na tento druh vodného športu," uviedla Andrea Lehotská, marketingová manažérka Aquaparku Tatralandia.
Rodiny s deťmi si pri návšteve letnej časti areálu Tatralandie užívajú aj ďalšiu novinku akou je 8 metrový detský hrad s preliezkami, šmýkačkami, toboganmi a pieskoviskom vedľa slnečnej a štýlovej reštaurácie Medrano. Vo Funparku pribudol obľúbený autodrom s plochou 20 x 10 metrov a autíčkami talianskej výroby, či tradičná detská atrakcia na spôsob vláčika s dvoma kamiónmi a autíčkom na koľajniciach vhodná pre najmenšie deti.
Aquapark Tatralandia je najväčším vodným svetom na Slovensku so zárukou zábavy 365 dní v roku. Počas letnej dovolenky si malí aj veľkí prídu na svoje v 14 bazénoch s morskou, termálnou a čírou vodou a adrenalín si užijú na 26 toboganoch, šmýkačkách, či atrakciách s celodenným animačným programom. Bližšie informácie na www.tatralandia.sk<http://www.tatralandia.sk>
Prosím čakajte