Musica Slovaca – nový priestor pre kvalitnú slovenskú hudbu
Termín:10. 6. 2015
Popis:Prehľadnejší, vizuálne atraktívnejší a najmä plný dobrej hudby.

Taký je vynovený portál Musica Slovaca. Internetová predajňa vydavateľstva Hudobný fond je určená predovšetkým pre fanúšikov nemainstreamovej slovenskej hudby. Špičkoví skladatelia a interpreti majú od začiatku júna nový priestor na prezentáciu svojich nosičov. Svoj “internetový návrat“ oslavuje Musica Slovaca príznačne, čerstvými hudobnými albumami.


Novinky zo sveta vážnej hudby a jazzu. Vo všetkých prípadoch ide navyše o albumy slovenských skladateľov a interpretov. S jazzovými novinkami prichádzajú skladateľ a barytón saxofonista Erik Rothnestein a speváčka Zuzana Mikulcová. Milovníci vážnej hudby sa zase môžu tešiť z novinky klaviristky Daniely Varínskej, bilančnej nahrávky skladateľa Daniela Mateja, profilového CD sopranistky Evy Šuškovej a na album vydaný pri príležitosti štyridsiateho výročia Moyzesovho kvarteta. Impozantná nádielka nových albumov dokazuje, že vydavateľstvo Hudobný fond má na slovenskom hudobnom trhu svoje miesto. Všetky spomínané nosiče nájdu poslucháči na adrese www.musicaslovaca.sk . Pre tých, ktorí preferujú osobný nákup je určený bratislavský kamenný obchod Musica Slovaca na Medenej ulici č. 29. Predajňa je orientovaná predovšetkým na ponuku produkcie vydavateľstva Hudobného fondu. Katalóg edičných titulov a Katalóg nosičov na tvorbu slovenských skladateľov. Na objednávku však zabezpečí aj diela z archívu Hudobného fondu. Musica Slovaca taktiež predáva odbornú hudobnú produkciu (noty, knihy) a nosiče propagujúce slovenskú tvorbu a interpretačné umenie od domácich vydavateľov (H-plus, Hudobné centrum, Diskant, Slovart Records, Divyd atď.).


Dobrá hudba si zaslúži poslucháčov. Predajňa Musica Slovaca ponúka okrem čerstvých noviniek aj viac ako šesťdesiat rovnako zaujímavých nahrávok. Nosiče, ktoré vychádzali pod značkou vydavateľstva Hudobný fond systematicky od roku 1992 si tak dnes môžu nájsť nové publikum. www.musicaslovaca.sk je nová adresa kvalitnej slovenskej hudby.


Krátky rozhovor s riaditeľom Hudobného fondu, skladateľom a gitaristom Matúšom Jakabčicom


https://www.youtube.com/watch?v=fIR_sECOjPk&feature=youtu.be


FB profil Hudobného fondu


https://www.facebook.com/hudobnyfond.sk?fref=ts

Zdroj

Hudobný fond

www.hf.sk

www.musicaslovaca.sk

Prosím čakajte