Operný velikán José Cura sa vracia na scénu Opery SND
Termín:14. 2. 2015
Popis:

Argentínsky operný tenor José Cura zavíta v septembri na Slovensko, aby slávnostne otvoril 96. sezónu Slovenského národného divadla. Meno, ktoré si vo svete opery získalo úspech hlavne svojimi nezabudnuteľnými opernými postavami, ako je Verdiho Otello, Samson v opere od Camille Saint-Saënsa – Samson a Dalila či ako chorobne žiarlivý Canio vo skvelých Komediantoch od talianskeho skladateľa Ruggiera Leoncavalla. A práve v tejto postave sa predstaví už 18. septembra 2015 na doskách Slovenského národného divadla.

 

 


Príbeh odohrávajúci sa v prostredí kočovných komediantov rozoberá vzťah plný nedôvery medzi  principálom Caniom a jeho ženou Neddou. Chronická žiarlivosť donúti Cania zakázať ostatným hercom kontakt so svojou manželkou. O jej láske a náklonnosti však už dávnejšie sníva aj herec Tonio, ktorý sa po získaní informácií o Neddinom milencovi, dedinčanovi Silviovi, rozhodne pre zúfalý čin – oznámi Caniovi, že mu je jeho žena skutočne neverná. Opera Komedianti patrí medzi výnimočné diela talianskeho verizmu. Prekvapí vás svojím pôsobivým hudobným spracovaním a efektnou kresbou prostredia v réžii generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského.

 


Milovníci opery sa môžu tešiť aj na úvodné predstavenie večera, ktorým bude operná dráma Sedliacka česť od talianskeho skladateľa Pietra Mascagniho rovnako v réžii Mariána Chudovského.

 


José Cura je známy nielen viacnásobnými medzinárodnými oceneniami, ale i originálnou a nezabudnuteľnou interpretáciou operných postáv a inovatívnymi koncertnými vystúpeniami na najprestížnejších svetových operných scénach, ako
je napríklad Metropolitná opera v New Yorku, Kráľovská opera v Londýne alebo La Scala v Miláne.

 

Okrem speváckeho talentu sa José Cura dostal do povedomia aj ako skladateľ, dirigent, operný režisér, scénograf a brilantný herec. Ovláda šesť hudobných nástrojov a zložil niekoľko skladieb vrátane náboženských diel, ako je napríklad Stabat mater, ktorú vo svetovej premiére uviedol v Katedrále svätého Mikuláša v Českých Budějoviciach koncom minulého roka. V Slovenskom národnom divadle zaznamenal mimoriadny úspech už v roku 2012, kedy sa predstavil v titulnej postave Verdiho Ottela.

 

Po krátkej pauze sa vracia a my vás srdečne pozývame na neopakovateľný zážitok s hviezdou svetovej opernej scény.

 


Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail: rezervacie@snd.sk.

Prosím čakajte