V Jasnej sa dnes začali zasnežovať zjazdovky
Termín:21. 11. 2014
Popis:Lyžiarska sezóna sa blíži, počasie v Tatrách je prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk naklonené, a tak sa možno podarí otvoriť zimnú sezónu už o niekoľko dní.

Dnes 21. novembra 2014 sa po prvýkrát začalo technicky zasnežovať lyžiarske stredisko Jasná v Nízkych Tatrách. Počas nadchádzajúceho víkendu sa budú zasnežovať svahy na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách a na budúci týždeň by sa malo spustiť zasnežovanie v Tatranskej Lomnici, ktorá v týchto dňoch testuje zasnežovacie systémy.

zasnezovanie-jasna-tmr.jpg

 

Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky v Jasnej v nadmorskej výške nad 1 600 metrov na severnej strane Chopku. Na zjazdovkách č. 1c a 1b je v prevádzke 40 snežných tyčí. Už v sobotu večer sa plánuje zasnežovať na Štrbskom Plese a to zjazdovky Turistiská, Interski a Spojka. Ak bude vyhovujúce počasie, potrebná vlhkosť vzduchu a mínusové teploty (minimálne -3 až -4 ˚C) niekoľko dní za sebou, začne sa intenzívne zasnežovať aj v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Prevádzkovatelia horských stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách robia všetko preto, aby Perinbabe pomohli už teraz a pripravili dobrý podklad na zjazdovkách a úspešne odštartovali na horách prvú lyžovačku v tejto sezóne.

Zimná sezóna v Jasnej sa už tradične otvára 6. decembra 2014 veľkou hudobnou oslavou zimy pod názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle James Bond party.

Vo Vysokých Tatrách odštartujú zimnú sezónu 29. novembra 2014 netradičným spôsobom slovenskí TOP tenisti. Na Lomnickom štíte vo výške 2 634 m.n.m odohrajú unikátny tenisový turnaj. Tatranci veria, že blížiaca zimná sezóna bude úspešná aj vďaka niekoľkoročným investíciám, ktoré posunuli lyžovačku v Tatrách na vyššiu úroveň, a že k spokojnosti a dobrej nálade dovolenkárov prispeje tento rok aj bohatá nádielka prírodného snehu. Vo Vysokých Tatrách sa bude opäť stavať Tatranský ľadový dóm a Hrebienok sa premení už 18. decembra na kráľovstvo ľadu. V Jasnej sa v januári chystá niekoľkodňové podujatie na svahu pod názvom Snowster.
Lyžiarom, ktorí lyžujú v strediskách Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa ich skipas zmenil na GOPASS kartu, teda osobný ski-datový nosič. Z pohodlia domova si už teraz môžu kúpiť lyžovačku v tatranských strediskách jednoduchým zaregistrovaním sa cez e-shop www.gopass.sk a nákupom produktu e-skipas. Bližšie k novinkám v Gopasse.

Prosím čakajte