Slovenská Amy Winehouse prichádza s debutovým singlom
Termín:5. 11. 2014
Popis:Na slovenský hudobný trh sa dostáva nová speváčka, ktorá už v piatok uvedie svoj debutový singel aj s videoklipom.

barbara-weiss.jpgUž tento piatok predstaví nový slovenský spevácky talent Barbara Weiss svoj debutový singel LIES. Ide o pilotnú pieseň z pripravovaného albumu, ktorý je zaujímavý svojou ojedinelou koncepciou. Spája viaceré hudobné štýly (pop, blues...), pričom v “na mieru šitých” skladbách vyniká Barbarina špecifická farba hlasu a zaujímavo aranžovaná dychová sekcia.

“Projekt má ambíciu byť medzinárodný, čo by sa podľa aktuálnych reakcií najmä zahraničných huobníkov malo podariť,” povedal Peter Stankovský, producent spoločnosti PS production s.r.o., ktorá debut mladej speváčky zastrešila, Veľkým úspechom je už len to, že na nahrávaní singlov sa nám podarilo spolupracovať s bubeníkom svetových rozmerov – s Andrem Antunesom. Je to brazílsky hudobník, ktorý hrával napríklad s takými menami ako Sinead O´Connor či Amy Winehouse. Je to tak trochu irónia, pretože práve k Amy Winehouse je Barbara Weiss prirovnávaná. Andre sám, keď si ju vypočul, nemohol uveriť vlastým ušiam. Je to človek, ktorý zbytočne neplytvá slovami, a tak sme sa prakticky okamžite pustili do práce.” Unikátom je, že bubeník si dokonca zahral vo videoklipe k debutu LIES. “Andre nie je vyslovene extrovertný typ, má rád hudbu, ale kamery a podobné veci okolo toho už menej. Počas svojej dlhej hudobnej kariéry účinkoval doslovne iba v pár klipoch,” povedal Peter Stankovský, Preto to, že súhlasil s účasťou na nakrúcaní videoklipu, považujeme za veľký prejav priazne a svojím spôsobom poklony voči Barbarinmu talentu.

Barbara je 19-ročná speváčka z Bratislavy. Jej vášeň pre hudbu začala už v detstve. Veľkú zásluhu mal na tom určite otec, ktorý bol tiež hudobníkom. Neskôr zdokonaľovala svoje vedomosti o hudbe a technike spevu na konzervatóriu. V súčasnosti študuje okrem spevu čínštinu na Univerzite Komenského v Bratislave.

Medzinárodný projekt nahrávala formácia PSP Syndic

ate, zložená z top slovenských hudobníkov pod vedením Erika Rothensteina. Back vokály naspievala Esosa Ighodaro – skvelá írsko-nigérijská speváčka.

Krátky teaser debutu LIES nájdete tu: http://bit.ly/1xXQSLm. Už tento piatok na youtube kanáli spoločnosti PS production s.r.o. (http://bit.ly/1wupd6D) nájdete celý singel LIES aj s videoklipom.

Informácie a aktuálne novinky o Barbare Weiss môžete sledovať aj na jej Facebook fan page: http://on.fb.me/1Abhfmy.

PS Production s.r.o. vznikla so zámerom vytvoriť platformu pre profesionálnych hudobných umelcov a obohatiť svet o nový prístup k hudbe. Prvoradým cieľom spoločnosti je tvoriť a promovať originálnu hudbu, ale i komplexnejšie projekty spájajúce viaceré druhy umenia.

Kontakt:

Pavol Jaroščák, PS production s.r.o.

pavol.jaroscak@psproduction.eu, +421 904 030 030

Prosím čakajte