V budove starej stanice lanovky vznikol detský park Kamzíkovo
Termín:26. 8. 2014
Popis:Horské stredisko Tatranská Lomnica sprístupnilo na Skalnatom plese nový detský indoor park.

kamzikovo-2-tmr.jpg

 

Nevyužitý priestor pôvodnej vrcholovej stanice lanovky sa zmenil na interiérové zábavné detské ihrisko s bludiskom, šmykľavkami, bazénmi s guľôčkami a oddychovou zónou pre rodičov. Projekt Kamzíkovo, v ktorom je aj symbolom Tatier - Kamzík vrchovský tatranský v životnej veľkosti, je ideálnou alternatívou ako sa s deťmi zabaviť aj pri premenlivom počasí na horách.

Ten, kto si ešte spomenie na vrcholovú stanicu starej 4-miestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese, bude teraz milo prekvapený. Priestor, v ktorom návštevníci v minulosti nastupovali a vystupovali z lanovky, nadobudol zábavno-náučný význam. Pred vstupom do samotného indoor parku Kamzíkovo je mini galéria tatranských zvierat. Na chodbe mini galérie si návštevníci môžu prezrieť fotopanely so zvieratkami: Medveďa hnedého, Kamzíka vrchovského tatranského, líšky, orla, diviaka, sovy, vlka a svišťa. Najvzácnejším objektom detského indoor parku je múzejný exponát skutočného Kamzíka vrchovského tatranského. Práve ním pozýva Múzeum Štátnych lesov TANAPu v Tatranskej Lomnici svojich návštevníkov spoznávať tatranskú faunu a flóru. „K obľúbenému eko-mini parku Svištej krajinke so sochami tatranských zvieratiek sme pre deti na Skalnatom plese pripravili kryté zábavné centrum s množstvom preliezok a šmykľaviek. Jeho názov Kamzíkovo je spojený s neďalekým Lomnickým sedlom, kde sú tieto tatranské symboly pozorované aj naživo. V našom detskom parku si malí aj veľkí po túre z Hrebienka, Veľkej Svišťovky, či po prechádzke okolo Skalnatého plesa radi užijú zábavu, ale aj oddych. Priestor starej lanovky má aj náučný význam a deti môžu so zatajeným dychom obdivovať jedného z vládcov našich veľhôr. V Kamzíkove nebude nuda, pre malých a veľkých chystáme športové hry, súťaže a animačný program,“ uviedol Juraj Chovaňák, riaditeľ marketingu z Vysokých Tatier.

 

 

Dominantou Kamzíkova je detské ihrisko s rozmermi 10x8x3 metre, ktoré je otvorené denne od 10. - 17. hodiny a vstup je bezplatný. Pri detskom ihrisku je relax zóna s kaviarňou s prekrásnym výhľadom do Popradskej kotliny. Krásy tatranskej prírody spoznávajú tí najmenší počas celého leta aj po náučných chodníkoch vo Vysokých Tatrách a to hravou formou s brožúrkou Tatranskej divočiny. Bližšie TU.

Prosím čakajte