DUNAJ SOUNDS LIKE INDIE
Termín:20. 8. 2014
Popis:Tento štvrtkový večer bude patriť trom indie kapelám Mayen, Elections in the Deaftown a Garage surf. Dopĺňať ich budú Djs Tana Deformed a Gešo. 

dunaj-sounds-like-indie.jpg

 

M a y e n je indie popový projekt pražského pesničkára Lukáša Vydry, bývalého gitaristu synthpopové kapely Deaths. Verejnosti sa prvýkrát predstavil v lete 2012. Od tej doby stihol odohrať množstvo koncertov v Čechách, či na Slovensku, predskakoval kapelám ako Blouse, Blackbird Blackbird alebo Marie Minerva. Takisto sa objavil na predposlednom ročníku festivalu Creepy Teepee. V auguste minulého roku vydal na svojom bandcamp profile debutové EP Wonder Years, ktoré obsahuje štyri zasnené gitarové songy. V súčasnej dobe je projekt rozšírený o troch nových členov (Lukáš Klavrza – gitara, Josef hradílek – basa, Šimon Štrba – bicie), a tak sa z Lukášho sólo projektu stala regulérna kapela. V súčasnosti dokončujú druhé EP, ktoré vyjde na jeseň.
https://www.facebook.com/mayenband?ref=profile

Elections in The Deaftown 
Pätica chalanov z Považskej Bystrice a okolia začala ako jednoduchá tanečná indie gitarovka, postupne však do svojej tvorby začala vnášať vplyvy iných štýlov ako sú postpunk či shoegaze. Na podkladoch poctivých basových liniek a špinavého zvuku vytvárajú melancholické piesne ozvláštnené skreslenými gitarami a klávesovými plochami. Svojpomocne vo svojej skúšobni-štúdiu nahrali zatiaľ dve EPs: Novšie A Kind Of Storm a staršie Bits and Pieces. V súčasnosti dokončujú nové pesničky, ktoré budú podľa ich slov ešte viac temné a shoegazeové a mali by sa čoskoro objaviť na ich debutovom albume. Elections In The Deaftown sa predstavili toto leto na festivaloch Rock For People a Creepy Teepee, zahrali na domácich festivaloch ako Grape či AKM a odohrali niekoľko klubových koncertov po Slovensku a v Prahe.
https://www.facebook.com/pages/Elections-In-The-Deaftown/205466219532271
https://soundcloud.com/elections-in-the-deaftown

Garage surf je trojčlenná kapelka z NMnV, dve dievčatá a jeden chalan, ktorí predstavia svoje nové CD Welcome Tomorrow.
https://www.facebook.com/GarageSurf?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=LsEDny99DqM

Mário Gešvantner, ktorého väčšinou všetci poznajú pod prezývkou Gešo, patrí k organizátorom festivalu Bažant Pohoda, z času na čas je však aj DJ-om, alebo ako sám hovorí "púšťa pesničky". Zahral si na špeciálnych akciách Pohody či v nitrianskom Mariatchi, je aj jedným z tvorcov večeru Pesničky pre nešťastných. Gešo je, ako inak, veľkým fanúšikom hudby a jeho selekcia bude určite nesmierne zaujímavá. 
Večer svojou selekciou indies podporí aj djka a promotérka Tana Deformed.vstup: 3e

KC DUNAJ, Nedbalova 3, 811 01 Bratislava

 

Event: https://www.facebook.com/events/1489981187914494/

Prosím čakajte