Nemecký kultúrny dom - priestor pre vaše podujatie v BA
Termín:2. 11. 2010
Popis:

nemecky-dom.jpg

Sála je vhodná na usporadúvanie rôznych firemných, športových i hudobných podujatí a ostatných akcií s vyššou návštevnosťou. Svojou veľkosťou a rozmanitosťou priestorov je vhodná pre akýkoľvek typ podujatia.

 

Architektúra:

Budova vo svojom architektonickom výraze nesie prvky a vplyvy nemeckej hradnej architektúry. Dominantným prvkom je arkádová lodžia lemujúca, na úrovni prízemia, prednú fasádu objektu. Tu je situovaný aj hlavný vstup do objektu, nad nim na úrovni druhého podlažia je solitérny balkón, zvýraznený v ploche strechy rozmerným vikierom. Mohutné pôsobenie objektu podtrhuje bosované nárožie a strmá sedlová strecha.

 

História:

Nemecký kultúrny dom je jednou z dominánt Rače a je zapísaný do Zoznamu pamätihodností hlavného mesta SR Bratislavy. Postavili ho v štyridsiatych rokoch minulého storočia nemeckí Račania. Dvojkrídlová budova bola strediskom miestnych vinohradníkov a kultúrnym domom nemeckej menšiny v Rači. Rozmerná budova má v suteréne rozsiahle pivničné priestory na uskladnenie vína, prízemie slúžilo na spoločenské účely. Po rozsiahlej rekonštrukcii v rokoch 2007 - 2010 sa budove konečne dostalo patričnej pozornosti a dostala kompletne nový šat.

 

Prosím čakajte