Z moderovania eventov mám fajn zážitky
Termín:4. 7. 2014
Popis:Čo by nemalo chýbať na firemnom evente, aby naň ľudia spomínali ešte dlhé mesiace? Aj o tom sme sa rozprávali s moderátorkou Adelou Banášovou.

trochu-inak-c-danka-matuskova.jpgJe moderovanie firemných eventov niečo, čo je plnohodnotnou súčasťou vašej práce, alebo sa to vo vašej brandži vníma skôr ako „nutné“ zlo?

Spočiatku som to vnímala ako stres, pretože moderovať pravidelne ten istý typ živého prenosu v televízii, s tým istým tímom je príjemnejšie, ako meniť zadávateľa a publikum, a dostávať vždy iné požiadavky. Neskôr som si však na to zvykla a teraz beriem každú moderovačku ako možnosť urobiť ľuďom príjemný večer a aj ho s nimi stráviť.

Aké kvality musí mať človek, aby mohol moderovať firemný event?

Sú rôzne typy akcií a rôzne požiadavky. Ja napríklad nie som dobrá moderátorka na celodenné firemné hry. Nechce sa mi kričať a nerada moderujem pre publikum, ktoré je už viac-menej opité. Všeobecne pre všetkých moderátorov eventov platí, že musia mať pozitívny vzťah k ľuďom. Nemôžu gúľať očami ani vtedy, keď sa s nimi chce odfotiť dvestý človek.

Podľa čoho si z ponúk na moderovanie eventov vyberáte tie, na ktoré sa napokon dáte?

Mám taký môj osobný limit, aby sa nestalo, že budem z večierkov „uhnaná“ a nebudem už pomaly vedieť, pre koho a kedy robím. V sezóne mám maximálne desať akcií do mesiaca. Do toho však rátam aj dobročinné akcie bez nároku na honorár. Tie tvoria asi tretinu. Mimo sezóny to vychádza na 5 – 6 eventov. A potom príde leto a akcie nie sú žiadne. (smiech)

Musíte pred akciou navštíviť firmu a spoločne prebrať detaily programu? Alebo sa to väčšinou rieši „online“, či prípadne na mieste?

 

Každý klient má iný prístup a iné požiadavky. Snažím sa vždy prispôsobiť. Keď má predstavu, že sa chce stretnúť dvakrát, prídem, keď pošle iba scenár, som s tým tiež OK. Zistím si niečo o firme, pozriem si scenár, popremýšľam, a potom už ide len o to, uvoľniť sa. Klient odo mňa väčšinou neočakáva, že poviem niečo, čo mi vopred napíše. Mám teda pomerne slobodnú ruku. Ak ma niekto ťahá do niečoho, čo by mi bolo proti srsti, radšej akciu slušne odmietnem.

haider-018.jpg

Celý článok si prečítajte tu: http://www.event-management.sk/business-eventy/z-moderovania-eventov-mam-vela-fajn-zazitkov

k-72.jpg

 

Prosím čakajte