Dovolenka na horách s originálnymi zážitkami
Termín:26. 6. 2014
Popis:Tatranskí hotelieri rozširujú ponuku služieb o inovatívne letné novinky.

Vysokotatranský Grandhotel v Starom Smokovci pozýva počas leta na neformálnu spoločenskú udalosť čaj o piatej, piknik v tráve alebo jazdu po okolí na špeciálnych vintage bicykloch. Nielen ubytovaní hostia v Hoteli Tri Studničky v Demänovskej Doline majú možnosť zažiť niečo výnimočné, ale aj výletníci, ktorí si po náročnej túre doprajú intenzívny relax. Ten môže mať aj podobu špeciálneho čajového rituálu, ktorý dopĺňa ZEN koncept vyhľadávaného hotela pod Chopkom.

„Pitie prvotriedneho zeleného čaju matcha, je nielen zdravé, ale aj vizuálne pôsobivé. Presvedčiť sa o tom môžu návštevníci, ktorí vyskúšajú novinku zen konceptu Troch Studničiek - čajový rituál Fung-Fu-Čcha. Pripravovať čaj týmto spôsobom zintenzívňuje vnemy, navyše všadeprítomná pozitívna energia umocňuje prežívanie zvukov, vôní, chutí a obrazov. Pitie čaju je jedinečným momentom, kedy by sme mali z hlavy vypustiť všetky starosti a vychutnať si daný okamih uvoľnenia. Mysleli sme aj na to ako ulahodiť jazyku a telu, preto sme doplnili jedálny lístok zen špecialít o lokálne suroviny, rozšírili sme aj ponuku zen masáži o olejové z tibetských bylín. Od 1. júla bude pre hostí v ponuke staré čínske cvičenie Čchi-kung, ktoré stimuluje prúdenie energie. Všetky novinky sú práve pre tých, ktorí sa takýmto aktivitám nevenujú, ale túžia zažiť niečo výnimočné,“ konštatuje Iveta Chovanová, riaditeľka Boutique Hotela Tri Studničky.

 

Popoludňajšia siesta v starom anglickom štýle s delikatesami a živou hudbou je bodkou za nabitým týždňom a zaslúženým sobotným oddychom v lobby bare v Grandhoteli Starý Smokovec. Čaj o piatej podávaný na dobovom servise je pre tých, ktorých uchvátila história 100-ročného štvorhviezdičkového klenotu a majú zmysel pre vintage. Objaviť krásy ukryté vo Vysokých Tatrách ide vždy ľahšie v páre. Vyraziť na výlet po okolí na špeciálnych vintage bicykloch s piknikovým košíkom a oprášiť romantiku starých filmov alebo vyskúšať tandem, je hitom tatranského leta. Aktivitami je naplnený aj zážitkový Fit & Happy program v Tatranskej Lomnici a dokonalý pôžitok sľubujú hudobné piatky v Grandhoteli Praha. Chuť tatranského regiónu v podobe školy varenia pod taktovkou šéfkuchára Jaroslava Uhlára je zas alternatívou, kde získať počas dovolenky skúsenosti zo špičkového kuchárskeho umenia.

 

 

Leto na horách prináša dostatok možností ako prežiť dovolenku v Tatrách s maximálnymi pohodlím služieb a špeciálnymi doplnkovými programami. Tatranci, ktorí sú zžití s cestovným ruchom veria, že toto leto bude bohaté na výnimočné zážitky aj vďaka neustálemu napredovaniu a zlepšovaniu poskytovaných služieb.

Prosím čakajte