DAS FEST – 2. NEMECKO - SLOVENSKÝ FESTIVAL
Termín:18. 6. 2014
Popis:Príďte na DaS FEST: Zažijete splynutie slovenskej a nemeckej kultúry na jednom mieste


a4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemecko - slovenskí partneri sa rozhodli aj tento rok pozvať širokú verejnosť v sobotu, dňa 21. Júna, na Námestie Eurovea. Od 14:00 do 20:00 sa môže verejnosť tešiť na zaujímavý, rodinno-zábavný program.

Čo vás čaká?

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na ochutnávky tradičných nemeckých špecialít, deti si môžu vyskúšať experimenty v laboratóriu Kids' Lab Hókus – Pókus, overiť si svoju streľbu na futbalovú bránu, vyšantiť sa v detskej zóne a pripravený je aj rôznorodý sprievodný program. Jednou z hlavných tém je elektromobilita.

Veľkým lákadlom sa stáva jazda na elektromobile, lakovacia kabína s možnosťou nahliadnuť do sveta lakovania a skrutkovania auta a na šikovných čaká test prstovej zručnosti. Pre všetkých sú pripravené súťaže o atraktívne ceny, vystúpenia tanečných skupín Ladylicious, The Pastels a na vstúpenie sa tešia aj najmenší tanečníci Jumbochicks. Záverečný koncert bude patriť slovenskej speváčke Dare Rolins. Detské publikum sa môže tešiť na divadelné predstavenie Cirkus obrov 2- Návrat slona. O hlavný program sa postarajú aj šikovné deti z Nemeckej školy v Bratislave, ktoré okrem spevu, prednesu básní a folklórneho tanca predvedú aj muzikál. Nemecké veľvyslanectvo bude prezentovať výstavu obrazov namaľovaných deťmi na Luníku IX. s možnosťou zakúpenia. Goetheho inštitút ponúka zaujímavú cenu do súťaže- dva lístky na nemecké predstavenie so slovenskými titulkami Berlínskeho divadla, ktoré hosťuje v Slovenskom národnom divadle. Po skončení oficiálneho programu je pre návštevníkov pripravená afterparty v priestoroch hotela Sheraton, kde sa v príjemnej atmosfére bude fandiť dobrému futbalu v rámci Majstrovstiev sveta vo futbale. Podujatím budú sprevádzať Veronika Hatala a Richard Šümeghy.

Nechajte sa zlákať spojením nemeckej a slovenskej kultúry, tradičnou gastronómiou a pripomeňte si pri tejto príležitosti dlhoročnú nemecko - slovenskú spoluprácu.

 

ORGANIZÁTORI:

Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK), Nemecká škola Bratislava, Goetheho inštitút v Bratislave, Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko a Nemecká centrála pre turizmus

 

Stanislava Kypus – + 421 2 2085 0625

E-mail: kypus@dsihk.sk

Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK), (organizátor podujatia)

Martina Gáborová – 0903/509 504

E-mail: gaborova@creativepro.sk

Creative Pro, s.r.o. (realizátor podujatia)

Prosím čakajte