Program v KC Dunaj na Február 2014
Termín:2. 2. 2014
Popis:Plný rôznych prednášok, diskusíi a iných aktivít!

 

1/sob/21:00/párty/3€/sála+bar

FVLCRVM krst EP

Frontman skupiny nvmeri Pišta Kráľovič vystúpi s novým producentským projektom FVLCRVM. Večer pokrstí svoje debutové Notch EP, na ktorom sa snúbia silné basové linky, harmonické ťahavé spevy či netradičné sample. Podporí ho DJ Phil Dough.

 

4.2./ut/8:30/diskusia/1€/bar

Kreatívne ráno vol. 48 s Adelou Banášovou

S najznámejšou slovenskou moderátorkou sa porozprávame o mediálnom prostredí na Slovensku.

 

4.2./ut/17:30/diskusia/vstup voľný/bar

Vedecká kaviareň SAVinci

Pomôže nám veda bývať lacnejšie? V SAV vedia ako na to. V prvej vedeckej kaviarni SAVinci vytiahne  F. Simančík (Ústav materiálov a mechaniky strojov)  i ďalšie argumenty, prečo potrebujeme vedu.

5.2./st/12:00/živé maľovanie/vstup voľný/bar

Tu a teraz!: Ivana Šáteková

Priestor Dunaj˜ baru bude svojou maľbou intervenovať Ivana Šáteková, autorka výstavy Mám 30 a nemám plán, ktorá bude prebiehať v galérii Dunaj˜ od 5.2. do 1.3. Zvukovú atmosféru pripraví a naservíruje DJ Bobsan.

 

5.2./st/17:30/stretnutie/vstup voľný/bar

Jazyková kaviareň

V príjemnej atmosfére sa môžete porozprávať po nemecky, anglicky, alebo v inej cudzej reči a precvičovať si tak svoje jazykové schopnosti.

"5.2./st/18:00/vernisáž výstavy/vstup voľný/Galéria˜

Ivana Šáteková: Mám 30 a nemám plán

Výtvarníčka Ivana Šáteková predstaví projekt zaoberajúci sa fenoménom zvaným „tridsiatnici“. Je to osobná generačná štúdia výtvarníčky v ktorej  ironizuje tému blížiacej sa tridsiatky. Výstava potrvá od 05.02. do 01.03.

 

5/str/20:00/prednáška/3€/sála

Experimenty na divákoch

Prednáška o filmových experimentoch na divákoch od elektrického prúdu v sedadlách až po 4D. Pozoruhodné pokusy zažijete so šéfredaktorom portálu kinema.sk Petrom Konečným.

 

6.2. /št/18:00/literatúra/vstup voľný/bar

Literárny klub: Maroš Krajňák-Informácia (krst knihy)

Uvedenie novej knihy Informácia a autorské čítanie so spisovateľom Marošom Krajňakom, ktorému sa podarilo dostať s oboma predchádzajúcimi knihami (Carpathia, Entropia) medzi finálovú desiatku Anasoft litera. Moderuje Matúš Mikšík.

 

7.2/pi/21:00/párty/5€/sála + bar

Visegrad Markets Warm-Up párty

Večer so štyrmi DJmi zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, ktorí predstavia pestrú tvorbu obohatenú rôznymi žánrami. Vystúpia Junior (SK), DJ AKA (CZ), CueFX Band (PL) a JumoDaddy (HU).

 

8/sob/10:00-17:00/burza/vstup voľný/sála+bar+galéria

Retro Burza

Valentínska Retro Burza prinesie jedinečný handmade od výrobcov z portálu SAShE.sk. Na výber bude množstvo brošní, čeleniek, náušníc či oblečenia. Pripravené je chutné občerstvenie a kreatívny workshop.

 

8/sob/21:00/koncert+párty/5€/sála +bar

Balkan Beats: Mr. Locco (CZ) + DJ Julah + DJ Matthew

Živelný balkánsky večierok so zmesou balkánskeho folklóru, latina, reggae, ska či hip-hopu v podaní medzinárodnej kapely Mr. Loco. Večer zahrá aj DJ Julah a DJ Matthew.

 

9.2./ne/18:00/spoločenské hry/1€ /bar

iHRYsko v Dunaji˜

Večer spoločenských hier. Poradíme, vysvetlíme a naučíme. Príďte sa zahrať a zabaviť.

 

10.2./po/19:00/premietanie/vstup voľný/sála

Frontline Club: Putinov olympijský sen

Dokument sleduje kľúčové momenty v živote ľudí zapojených do príprav Zimných olympijských hier v Soči: podnikateľov, oligarchov, imigrantov, atlétov, aktivistov či bežných obyvateľov.

 

11.2./ut/17:30/stretnutie + diskusia/dobrovoľné vstupné/bar

Slávičaj

Kreatívne reči s Janou Gavalcovou a Mariánom Hornyákom. Adela Banášová vyspovedá návrhárku a šperkára. Hudobný hosť: Zdenka Predná.

 

11/uto/20:00/talkshow/7€ na mieste, 6€ predpredaj v bare KC Dunaj /sála

Obludárium s Pištom Vandalom: Michal Kaščák + Lucia Hablovičová + Jozef Krnáč

Zábavná talkshow, ktorá roztrhá na kusy hostí i publikum. Taja hostia, ktorí majú čo povedať! Moderátor, ktorý sa nevprace do kože! Vražedná muzika! V každom človeku drieme beštia! Obludárium ju prebudí! Hudobným hosťom bude Vydrapená Bužírka Punk System (VBPS).

 

12.2/st/19:00/prednáška/vstup voľný/sála

Viac hláv, viac rozumu? Nie vždy...

O skupinovom rozhodovaní a zvládaní konfliktov bude hovoriť lektor Sokratovho inštitútu Dušan Ondrušek.

 

13.2./št/18:00/literatúra/vstup voľný/bar

Literárny klub: Bulat Okudžava: Ešte jedna romanca (krst knihy)

Krst slovensko/ruského vydania knihy spisovateľa, textára, básnika a speváka Bulata Okudžavy predstaví Peter Chalupa (vyd. Petrus) s Jánom Štrasserom, ktorý preložil a prebásnil jeho texty. Okudžavove piesne zahrá český špeciálny hosť Jiří Vondrák.

 

13/štv/20:00/koncert/7€/sála

Xavier Baumaxa (CZ)

Originálny muzikant, ktorého texty sú pretkané humorom a drzosťou. Český pesničkár je známy ako “buránek regionálneho charakteru so stále väčším geografickým a medzigeneračným presahom”.

 

14/pia/19:00/koncert+párty/8€/9€ v predpredaji v KC Dunaj/sála + bar

Swing Time

Swingová tančiareň v Bratislave, na ktorej ožije veľkolepá éra swingu a jazzu. Večer hrá orchester Fats Jazz Band, DJ Dayd & live Serious SAX a DJ Caterpillar. Pripravená je dobová výzdoba, zaujímavé atrakcie a výstava diel Salvadora Dalího!

 

15/sob/20:00/koncert+párty/9€/sála+bar

Red Bull Music Academy Night with Lindstrøm

Klubový večer Red Bull Music Academy láka na éterické space-disco nórskeho producenta Lindstrøma. Hutnými setmi s prevahou uk garage ho doplnia svetobežník Maurice Fulton a Londýnčan Seiji. Lokálny support: Bad Mojo, Biomat, DTonate, Nobodylisten a Dalyb.

 

16.2./ne/18:00/kvíz/3€/sála

Filmový kvíz s Petrom Konečným

Máte radi filmy, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte? Nepremeškajte tak prvý filmový kvíz v Dunaji s množstvom zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín. Milovníci a fanúšikovia filmu – vidíme sa na prvom slovenskom čisto filmovom kvízovaní.

 

17.2./po/17:30/diskusia/vstup voľný/bar

Café Európa: Patrí sa odpočúvať priateľov v Európe?

Diskusia pri kávičke s europoslancom Eduardom Kukanom a riaditeľom Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií, Ivom Samsonom o špehovaní a odpočúvaní v Európe.

 

17.2./po/19:00/premietanie/1€/sála

Eva Rosíková: Barma - zlatá krajina

Ženy tu fajčia cigary a chlapi chodia v sukniach. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako v britských bankách. Najväčšie bohatstvo je tu však v neuveriteľne milých ľuďoch.

 

18.2./ut/20:00/koncert/1€/bar

Dobre naladený klavír: Pavol Bodnár a Katarína Suchoňová

Večer s džezovými štandardmi v podaní hudobníkov Pavla Bodnára (klavír) a Kataríny Suchoňovej (spev).

 

19/str/20:00/stand-up comedy/9€ na mieste/8€ v predpredaji v bare KC Dunaj/sála

Pančlajn

Šťavnatá stand-up comedy v Bratislave! Ostrieľaní komici sa postavia tvárou v tvár publiku, aby zabojovali o potlesk inteligentným autorským humorom bez ošúchaných vtipov a samoúčelných vulgarít. Vystúpia Daniel Čech (Na stojáka), Pišta Vandal, Samo Trnka, Tomáš Hudák, Michael Szatmary a Stano Staško. Hudobným hosťom bude Billy Barman.

 

20.2.št/18:00/literatúra/vstup voľný/bar

Literárny klub: Časopis A2

Český literárny časopis A2 predstaví jeho šéfredaktor Karel Kouba a vedúci online vydania A2larm Jan Bělíček. Program pripravilo OZ literarnyklub.sk a České centrum v Bratislave.

 

20.2./št/22:00/koncert+párty/3€/bar+sála

Noc architektúry

Afterparty v štýle študentov architektúry. Predstavia sa kapely Dornkappel a Elections in the Deaftown. Architektonické mash-upy vám namixujú Dji Bobsan a Emonoizboyz.

 

21/pia/21:00/párty/7€/4€ afterparty/sála+bar

James Cole + Hafner & Beyuz

Koncert legendárneho českého rapera, ktorý predstaví aj nový sólový album Moby Dick, v ktorom sa ponoril do hlbín temného rapu. Večer vystúpi aj dvojica Hafner a Beyuz s vtipnými textami a pestrou paletou hudobných produkcií.

 

22.2/so/20:00/koncert/10€/8€ v predpredaji v bare v KC Dunaj/4€ po polnoci/sála + bar

Hudba mesta: Korben Dallas, Zrní (CZ), Kvety Nikotínu

Koncerty troch skvelých gitarových skupín Korben Dallas, Zrní a Kvety Niktotínu, ktoré prinášajú na scénu zaujímavé texty. Ako DJ ich podporí hudobník Marián Jaslovský. Po polnoci bude vstup na afterparty 4€.

 

23.2./ne/18:00/spoločenské hry/1€ /bar

iHRYsko v Dunaji˜

Večer spoločenských hier. Poradíme, vysvetlíme a naučíme. Príďte sa zahrať a zabaviť.

 

24.2./po/18.00/diskusia/vstup voľný/bar

Sila zdravých potravín: Ako pôsobí cukor na naše telo a zdravie

Vypočujte si prednášku a diskutujte o vplyve cukru na vaše telo a zdravie s BIO človekom roka 2012 a poradcom na zdravú výživu - Petrom Planietom.

 

25.2./ut/20:00/roast show/8€ na mieste,7€ v predpredaji v bare KC Dunaj /sála + bar

Na facku

Len ten, kto niečo dokázal, dokáže aj niečo ustáť. Tomáš Hudák, Juraj "Šoko" Tabaček, Samo Trnka a Matej Adámy opäť v tradičnej comedy rost show otestujú ego jednej osobnosti!

 

26.2./st/18:00/vstup voľný/diskusia/sála

Vzdelávanie novej generácie

Odborníci na vzdelávanie predstavia v príjemnej atmosfére  myšlienky vzdelávania pre novú generáciu.

 

27.2./št/20:00/3,5€/tanec/sála

Tanečný dom: Fašiangové hry a tance

Ďalší zo série tanečných domov. Hrá ľudová hudba Miroslava Nogu. Viac info na www.tanecnydom.sk

 

28/pia/21:00/párty/5€/sála+ bar

DJ Vec + Martin Valihora

 

"Vystúpenie dvoch slovenských fenoménov. Jeden z našich najlepších bubeníkov Martin Valihora a DJ-scratcher Vec prinesú netypické spojenie, ktoré je zčasti improvizáciou a zčasti nacvičeným konceptom. Dvojica predstaví spoločnú skladbu a Vec nebude len za gramcami, ale aj zarapuje.

Prosím čakajte